Океан поглинає близько 25% вуглекислого газу, який люди викидають в атмосферу щороку, в основному завдяки живим організмам в океані. Як же зміниться клімат планети, якщо все живе в океані зникне? Як пише Earth.com, вчені з NORCE і Центру кліматичних досліджень Б’єркнеса в Норвегії створили докладні симуляції, щоб вивчити, наскільки ми залежимо від живих організмів у воді для управління вуглекислим газом в атмосфері, і результати дослідження виявилися дивовижними та воістину страхітливими.
Під час дослідження вчені запустили дві версії своєї симуляції: одну з морським життям і одну без нього. Коли вони виключили морське життя з картини, вони виявили, що рівень CO2 в атмосфері підскочив приблизно на 50%.
“Водночас моделювання показало, що в разі знищення всіх морських мешканців наземні екосистеми поглинуть близько половини діоксиду вуглецю, який океан не зможе поглинути без морського життя”, – сказав співавтор дослідження Дем’єн Куеспель.
Дослідники зазначають, що раніше основна увага приділялася тому, як хімія і температура океану впливають на поглинання вуглекислого газу. Але нове дослідження припускає, що біологія відіграє набагато більшу роль, ніж вважалося раніше.
“Ми давно зрозуміли, що біологічний вуглецевий насос відіграє вирішальну роль у підтримці низького рівня CO2 в атмосфері. Однак більшість досліджень не беруть до уваги взаємодію з екосистемами Землі. Наші дослідження показують, що екосистеми суходолу компенсують, якщо морське життя буде знищено, і здатність океану поглинати CO2 буде обмежена”, – сказав Джеррі Тджипутра, провідний автор дослідження.
Учені також змоделювали клімат Землі у двох часових періодах: до того, як люди почали спалювати великі обсяги викопного палива (до 1850 року) та в майбутньому з високим рівнем викидів. Знову ж таки, вони запустили модель із морським життям і без нього.
“У всіх випадках в атмосфері залишиться набагато більше CO2, якщо все морське життя зникне. Це пов’язано з тим, що без живих організмів, які споживають вуглекислий газ, вміст його на поверхні океану буде набагато вищим. Це обмежує здатність океану поглинати більше CO2”, – пояснив Тджипутра.
Таким чином, якби морське життя зникло, світ, ймовірно, потеплішав би швидше, зазначають дослідники.
“Ми дізналися, що морське і наземне життя працюють разом, щоб регулювати наш клімат, і що морське життя відіграє ключову роль у формуванні курсу зміни клімату. Наші дослідження чітко підкреслюють, що існує зв’язок між захистом морських екосистем і боротьбою зі зміною клімату”, – сказав Тджипутра.
Цьогоріч мода на випускні сукні відображає загальні тенденції світової fashion-індустрії: зміщення від надмірності до усвідомленої виразності, зростання…
У період війни та масового виїзду громадян за кордон багато українців стикаються з проблемами доступу…
2025 року українцям стало складніше продавати машини. Тепер під час продажу транспортного засобу потрібно сплачувати…
У травні 2025 року багато українців помітили зменшення розміру житлових субсидій. Це не пов'язано з…
Українці, які продають товари через інтернет без реєстрації підприємницької діяльності, почали отримувати виклики до податкової.…
Президент США Дональд Трамп оголосив торгову війну Євросоюзу. Про це йдеться в статті Politico. Трамп заявив, що вже…