Вчені назвали місце, де час тече повільніше

Сприйняття часу людиною досі залишається науковою загадкою.

Зовсім недавно нове дослідження поставило під сумнів те, що універсальний внутрішній годинник людини завжди працює справно, пише IFLScience (переклад – «Фокус» ).

Навіть Альберт Ейнштейн використав подібну концепцію для того, щоб пояснити свою теорію відносності.

– Коли чоловік проводить із гарною дівчиною цілу годину, він пролітає як хвилина. Але змусіть його посидіти на гарячій плиті хвилину, і вона здасться довшою за годину. Все відносно, – казав Ейнштейн.

У новому дослідженні вчені вирішили вивчити цей ефект. В експерименті взяли участь 33 особи, які тренувалися на велотренажері. На екрани проектувалася віртуальна траса завдовжки 4 км, а учасники мали «проїхати» цей шлях якнайшвидше. Після тестового заїзду велосипедисти мали пройти трасу в трьох різних умовах у випадковому порядку:

– одиночний заїзд, коли на трасі було видно лише власний віртуальний аватар;

– заїзд із ще однією людиною, яка не була конкурентом;

– Заїзд із конкуруючим противником, якого треба було перегнати на трасі.

До, під час та після випробувань учасників просили оцінити хід часу, а точніше відрахувати 30-секундний інтервал. Учасникам не надавалося жодної інформації про частоту їх серцевих скорочень, продуктивність під час випробування та іншу інформацію, яка могла б відволікати.

Результати показали, що під час велотренування учасники відчували уповільнення часу порівняно з моментами до та після тренування.

На результати також не вплинули умови велотренування. Незалежно від того, змагалися учасники чи їхали поодинці, їхнє сприйняття часу відставало приблизно 9%. Внутрішнє уявлення часу людей трохи випереджало реальний перебіг часу.

Автори визнають, що їхнє дослідження було відносно невеликим і в ньому брали участь люди, які перебували у добрій фізичній формі. Такі застереження не дають можливості узагальнювати результати, каже співавтор роботи професор Ендрю Едвардс із Кентерберійського університету.

– Учасники не були професійними велосипедистами, але були у гарній фізичній формі, що стосується не всіх. Розмір вибірки в 33 людини дає перший погляд, що інтригує, на те, як може спотворюватися сприйняття часу, — підсумував Едвардс.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям

На українських дорогах все частіше можна помітити автомобілі з номерними знаками серії "DI". Це пов'язано…

11 хв. ago

Скільки потрібно вагонів, аби завантажити усіх росіян? Російське видання провело дивні підрахунки

Російське видання підрахувало, скільки вагонів знадобиться, щоб розмістити усіх росіян в одному потязі. Довжина такого складу…

20 хв. ago

План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони Путін хоче залишити, як “спірні”

Росія на чолі з володимиром путіним розпочали війну проти України далеко не для того, щоб…

28 хв. ago

У Києві екстрено розгортають блокпости: перевірки транспорту та людей стануть регулярними

У столиці продовжують готуватися до можливих загроз: Київська міська військова адміністрація разом із військовими, поліцією…

35 хв. ago

Як TikTok перетворив затишне лондонське кафе на туристичний кошмар

Колись затишне лондонське кафе, яке було улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців, тепер опинилося в центрі…

41 хв. ago

Працівники ВЛК зовсім озвіріли: б’ють рекорди за розміром хабарів за довідки

На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…

44 хв. ago