В Англії знайдено скарб із рідкісними старовинними монетами

В Англії археологи знайшли скарб із 321 срібної монети. Багатство було загорнуте в тканину і свинцевий мішечок. Монети, знайдені на будмайданчику атомної електростанції, перебувають в ідеальному стані.

Монети – деякі з яких були випущені сільськими монетними дворами і, отже, доволі рідкісні – датуються періодом між 1036 і 1044 роками. Цей період – початок правління англосаксонського короля Едуарда Сповідника. Це був бурхливий час англійської історії, протягом якого король вигнав і конфіскував майно кількох елітних роин, які впали в немилість, пише Livescience.

Археологи зазначили, що 321 монета була значною сумою для більшості людей того часу. За них можна було купити приблизно 16 корів, сказав Александер Блісс, фахівець із монет з Oxford Cotswold Archaeology, організації, яка розкопала скарб.

“Можливо, власник скарбу був стурбований новим режимом [або] політичною ситуацією і соціальною нестабільністю, вживши заходів, щоб приховати своє багатство”, – припустив Блісс.

Він зазначив, що тепер в Англії відомо три скарби цього періоду (1042-1044), що підтверджує здогад істориків про те, що перші роки правління Едуарда не були спокійними.

Блісс деталізував, що скарби англосаксонських монет є відносно рідкісними, і новий скарб виділяється тим, що археологи знайшли його в справжньому вигляді – зі збереженим тканинним мішечком. У багатьох скарбів монет такого зовсім немає, тому, що вони були або порушені сільськогосподарською діяльністю, або тому, що деякі металошукачі не розпізнають значення таких мішечків, рвуть їх і залишають.

“У цьому випадку збереження мішечка було дуже важливим, оскільки він є частиною загального “об’єкта” як один з елементів стримування монет. Ми також хотіли зрозуміти, чи був свинець просто випадковим, чи його використовували спеціально”, – прокоментував Блісс.

Археологи роздрукували мішечок у лабораторії та визначили, що свинцеву обгортку було виготовлено зі складеного аркуша, що свідчить про те, що власник скарбу був обережним під час закопування і використовував цей матеріал, оскільки знав, що він міцний.

Власник скарбу, найімовірніше, був людиною середнього статусу, а не елітою. Він міг мати місцевий вплив і тому побоювався наслідків зміни режиму, що спонукало його закопати багатство після коронації Едуарда Сповідника.

“Я тремтів, коли його розкопав. Інформація, яку ми витягуємо зі скарбу, приголомшує”, – сказав Ендрю Пегг, археолог з Oxford Cotswold Archaeology.

Коломієць Надія

Recent Posts

Як швидко прибрати квартиру за 30 хвилин: покроковий план

Іноді гості вже на порозі, а вдома — хаос. Не панікуйте! Навіть якщо часу обмаль,…

41 секунда ago

Україна розширює критерії: хто тепер може заробити статус інваліда війни

Постраждалі жителі звільнених українських територій зможуть отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Про це повідомило Міністерство…

6 хвилин ago

NI: Чи стане Сі Цзіньпін довічним лідером Китаю

У Китаї ходять чутки про швидкий відхід голови КНР Сі Цзіньпіна , який з 2012 року правив…

21 хвилина ago

Зарплата вчителя зросте до 2028 року: що закладено в бюджетну декларацію

Кабінет міністрів прогнозує помірне зростання середньої зарплати вчителя. Через декілька років заробітна плата педагогів зросте…

34 хвилини ago

Reuters: У ЄС зробили жорстке попередження Китаю

У Європейському Союзі попередили Китай про наслідки підтримки війни Росії в Україні. Як пише Reuters , про…

35 хвилин ago

РФ вдарила по ТЦК у Полтаві: є загиблі й поранені

Сьогодні вранці армія країни-агресора масовано атакувала "Шахедами" Полтаву та кілька разів влучила біля будівлі Полтавського об'єднаного міського…

49 хвилин ago