В Англії знайдено скарб із рідкісними старовинними монетами

В Англії археологи знайшли скарб із 321 срібної монети. Багатство було загорнуте в тканину і свинцевий мішечок. Монети, знайдені на будмайданчику атомної електростанції, перебувають в ідеальному стані.

Монети – деякі з яких були випущені сільськими монетними дворами і, отже, доволі рідкісні – датуються періодом між 1036 і 1044 роками. Цей період – початок правління англосаксонського короля Едуарда Сповідника. Це був бурхливий час англійської історії, протягом якого король вигнав і конфіскував майно кількох елітних роин, які впали в немилість, пише Livescience.

Археологи зазначили, що 321 монета була значною сумою для більшості людей того часу. За них можна було купити приблизно 16 корів, сказав Александер Блісс, фахівець із монет з Oxford Cotswold Archaeology, організації, яка розкопала скарб.

“Можливо, власник скарбу був стурбований новим режимом [або] політичною ситуацією і соціальною нестабільністю, вживши заходів, щоб приховати своє багатство”, – припустив Блісс.

Він зазначив, що тепер в Англії відомо три скарби цього періоду (1042-1044), що підтверджує здогад істориків про те, що перші роки правління Едуарда не були спокійними.

Блісс деталізував, що скарби англосаксонських монет є відносно рідкісними, і новий скарб виділяється тим, що археологи знайшли його в справжньому вигляді – зі збереженим тканинним мішечком. У багатьох скарбів монет такого зовсім немає, тому, що вони були або порушені сільськогосподарською діяльністю, або тому, що деякі металошукачі не розпізнають значення таких мішечків, рвуть їх і залишають.

“У цьому випадку збереження мішечка було дуже важливим, оскільки він є частиною загального “об’єкта” як один з елементів стримування монет. Ми також хотіли зрозуміти, чи був свинець просто випадковим, чи його використовували спеціально”, – прокоментував Блісс.

Археологи роздрукували мішечок у лабораторії та визначили, що свинцеву обгортку було виготовлено зі складеного аркуша, що свідчить про те, що власник скарбу був обережним під час закопування і використовував цей матеріал, оскільки знав, що він міцний.

Власник скарбу, найімовірніше, був людиною середнього статусу, а не елітою. Він міг мати місцевий вплив і тому побоювався наслідків зміни режиму, що спонукало його закопати багатство після коронації Едуарда Сповідника.

“Я тремтів, коли його розкопав. Інформація, яку ми витягуємо зі скарбу, приголомшує”, – сказав Ендрю Пегг, археолог з Oxford Cotswold Archaeology.

Коломієць Надія

Recent Posts

Який фрукт вважається еліксиром для щастя: знімає тривогу та піднімає настрій

Вчені довели, що цей екзотичний фрукт може впоратися зі стресом і напруженням. Це ківі, його…

3 години ago

Якщо набрали бензину в каністри: тепер потрібно оформлювати ліцензію на зберігання

Українцям тепер потрібна ліцензія на право зберігання автомобільного палива для особистих потреб у 2025 році. Про це…

4 години ago

ТЦК мобілізують заброньованих: як це пояснюють

Незважаючи на наявність бронювання, працівників критично важливих підприємств в Україні продовжують мобілізувати. Працівники цих установ…

4 години ago

Водіїв заженуть у кредити: у 2025 за машини змусять сплатити великі податки

В Україні транспортний податок є обов’язковим платежем, який стосується власників елітних автомобілів. Його основна мета —…

4 години ago

На нових авто та в дорогих готелях: у Польщі жорстко висловилися про українців

Стало відомо, як поляки ставляться до молодих чоловіків з України. Про це повідомив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш…

4 години ago

“Всі варіанти відкриті”: у Трампа допустили силовий сценарій у Панамі і Гренландії

Обраний президент США Дональд Трамп не виключає застосування сили для встановлення американського контролю над Гренландією та Панамським…

4 години ago