Десятиліттями науковці застерігали про наближення кліматичної кризи та її незворотні наслідки для нашої планети. Сьогодні світ уже стикається з екстремальними хвилями спеки, посухами, лісовими пожежами, а також з ураганами та повенями, які стали набагато потужнішими. Але, схоже, що це лише початок, і на нас чекають ще більш серйозні виклики.
Згідно з новим дослідженням, проведеним міжнародною групою вчених, людство перебуває на межі незворотної кліматичної катастрофи. Вони проаналізували “життєві показники” планети і виявили, що з 35 основних показників 25 вже досягли критичних значень через антропогенний вплив. За словами дослідників, ці показники перебувають на найгірших рівнях за всю історію спостережень.
Автори дослідження зазначають, що ігнорування нинішніх змін може призвести до дестабілізації людського та нелюдського життя на Землі. Найгірший сценарій передбачає суспільний колапс, до якого можуть призвести:
Вчені вважають, що планета вже перебуває в епіцентрі “глобальної надзвичайної ситуації”. За словами Вільяма Ріппла, професора екології з Університету штату Орегон, зміни клімату стали загрозою для життя на Землі. У своїх висновках науковці також наголошують, що останніми роками все частіше з’являються наукові статті, що прогнозують суспільний колапс через зміну клімату.
Показники, які раніше здавалися неймовірними, тепер стають реальністю. Температура поверхні океанів та їхня кислотність досягли рекордних значень. Середній рівень світового океану також підвищується. У липні 2024 року вчені зафіксували три найспекотніші дні в історії, а викиди від спалювання викопного палива у 2023 році зросли на 1,5% порівняно з попереднім роком.
Такі зміни мають серйозні наслідки для біосфери планети, і вчені прогнозують, що найближчими роками ми зіткнемося з більш частими та потужними екстремальними погодними явищами.
Збільшення чисельності населення та зростання поголів’я домашньої худоби також додають навантаження на екосистему планети. Щодня населення Землі зростає на близько 200 000 осіб, а кількість великої рогатої худоби, овець та кіз — на 170 000. Це означає додаткові викиди парникових газів та посилення кліматичної кризи.
Навіть якщо вдасться уникнути глобального колапсу, наслідки зміни клімату ймовірно спричинять масові міграційні потоки. За попередніми прогнозами, до кінця століття близько третини населення планети може опинитися за межами так званої “людської кліматичної ніші” — зони, де кліматичні умови підходять для комфортного життя.
Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…
Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…