На Юпітері виявлено дивний рух: вчені не знають, що відбувається (фото)

За допомогою космічного телескопа Хаббл астрономи виявили, що найбільший атмосферний вихор у Сонячній системі, Велика червона пляма на Юпітері, зменшується і збільшується в розмірах приблизно кожні 90 днів. Чому величезний антициклонічний шторм, ширина якого оцінюється в 14 750 км (це більше за діаметр Землі), поводиться так, залишається загадкою. Результати дослідження опубліковані в The Planetary Science Journal, пише Space.

Астрономи виявили, що головна особливість Юпітера, Велика червона пляма, зменшується і збільшується в розмірах, водночас вона переміщується в атмосфері то швидше, то повільніше. І поки що вчені не можуть пояснити це явище.

За допомогою космічного телескопа Хаббл астрономи виявили, що найбільший атмосферний вихор у Сонячній системі, Велика червона пляма на Юпітері, зменшується та збільшується в розмірах приблизно кожні 90 днів Фото: NASA

Астрономи спостерігали за Великою червоною плямою протягом майже 90 днів і було виявлено періодичну зміну розмірів атмосферного вихору. Вчені кажуть, що не очікували побачити змін його розміру під час руху в атмосфері.

Велика червона пляма розташована на 22 градуси південніше екватора Юпітера і на неї з півночі та з півдня постійно впливають потужні струменеві течії, тобто зони дуже сильного вітру. Ці течії переміщаються навколо планети зі швидкістю 428 км/год. Завдяки струменевим течіям антициклонічний шторм не переміщується в інші широти, хоча рухається на захід. Таке переміщення, як виявили вчені, то сповільнюється, то прискорюється протягом приблизно 90 днів. Вчені припускають, що можливо, з цим пов’язана зміна розміру Великої червоної плями.

Велика червона пляма розташована на 22 градуси південніше екватора Юпітера і на неї з півночі та з півдня постійно впливають потужні струменеві течії, тобто зони дуже сильного вітру Фото: вселенная

Цікаво, що, коли атмосферний вихор уповільнює свій рух, то його ширина збільшується, а коли відбувається прискорення руху, то ширина зменшується. Вчені припускають, що це може бути пов’язано з тим, як Велика червона пляма взаємодіє з навколишньою атмосферою.

Тепер учені хочуть використати космічний телескоп Вебб, який може зазирнути глибше всередину Великої червоної плями, щоб спробувати зрозуміти, що ж відбувається в атмосфері Юпітера.

Астрономи вважають, що атмосферний вихор все ж має періоди стабілізації розміру, коли він не змінюється, але для цього потрібні нові дані.

Коломієць Надія

Recent Posts

Хакер розповів, як “зламав” ноутбук за допомогою звичайної запальнички (відео)

Відомий модер обладнання Девід Б'юкенен зміг отримати root-доступ на ноутбуці, використовуючи лише резистор, дріт і…

1 хв. ago

Домашня намазка з сала та зелені: рецепт смакоти на зиму

Оригінальний паштет з сала, який поєднує цей продукт з часником, стає популярною заміною м'яса з…

5 хв. ago

Податкова вже отримала перші банківські дані українців з-за кордону: кому вже полетіли “листи щастя”

Міністерство фінансів повідомило про успішний перший міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки україців в різних країнах.…

25 хв. ago

Водіям готують радикальні зміни: тепер без штрафів – просто відберуть права

У Центрі демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) запропонували запровадити систему "штрафних балів" для порушників правил…

32 хв. ago

Реформа ТЦК не скасує примусову мобілізацію: українців і далі пакуватимуть в бусики

Навіть після проведення реформ територіальні центри комплектування збережуть за собою функцію примусової мобілізації. Про це…

37 хв. ago

“Російський шпигун” видавав себе за інопланетянина, щоб зустрітися з принцом Філіпом

Режисер Марк Крістофер Лі стверджує, що британська королівська сім'ї має довгі стосунки з феноменом НЛО.…

41 хв. ago