На Юпітері виявлено дивний рух: вчені не знають, що відбувається (фото)

За допомогою космічного телескопа Хаббл астрономи виявили, що найбільший атмосферний вихор у Сонячній системі, Велика червона пляма на Юпітері, зменшується і збільшується в розмірах приблизно кожні 90 днів. Чому величезний антициклонічний шторм, ширина якого оцінюється в 14 750 км (це більше за діаметр Землі), поводиться так, залишається загадкою. Результати дослідження опубліковані в The Planetary Science Journal, пише Space.

Астрономи виявили, що головна особливість Юпітера, Велика червона пляма, зменшується і збільшується в розмірах, водночас вона переміщується в атмосфері то швидше, то повільніше. І поки що вчені не можуть пояснити це явище.

За допомогою космічного телескопа Хаббл астрономи виявили, що найбільший атмосферний вихор у Сонячній системі, Велика червона пляма на Юпітері, зменшується та збільшується в розмірах приблизно кожні 90 днів Фото: NASA

Астрономи спостерігали за Великою червоною плямою протягом майже 90 днів і було виявлено періодичну зміну розмірів атмосферного вихору. Вчені кажуть, що не очікували побачити змін його розміру під час руху в атмосфері.

Велика червона пляма розташована на 22 градуси південніше екватора Юпітера і на неї з півночі та з півдня постійно впливають потужні струменеві течії, тобто зони дуже сильного вітру. Ці течії переміщаються навколо планети зі швидкістю 428 км/год. Завдяки струменевим течіям антициклонічний шторм не переміщується в інші широти, хоча рухається на захід. Таке переміщення, як виявили вчені, то сповільнюється, то прискорюється протягом приблизно 90 днів. Вчені припускають, що можливо, з цим пов’язана зміна розміру Великої червоної плями.

Велика червона пляма розташована на 22 градуси південніше екватора Юпітера і на неї з півночі та з півдня постійно впливають потужні струменеві течії, тобто зони дуже сильного вітру Фото: вселенная

Цікаво, що, коли атмосферний вихор уповільнює свій рух, то його ширина збільшується, а коли відбувається прискорення руху, то ширина зменшується. Вчені припускають, що це може бути пов’язано з тим, як Велика червона пляма взаємодіє з навколишньою атмосферою.

Тепер учені хочуть використати космічний телескоп Вебб, який може зазирнути глибше всередину Великої червоної плями, щоб спробувати зрозуміти, що ж відбувається в атмосфері Юпітера.

Астрономи вважають, що атмосферний вихор все ж має періоди стабілізації розміру, коли він не змінюється, але для цього потрібні нові дані.

Коломієць Надія

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

1 годину ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

1 годину ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

1 годину ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

1 годину ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

2 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

2 години ago