Спалах на Сонці спричинив найсильнішу сонячну бурю за останні 7 років

Величезний регіон сонячних плям AR3697 на поверхні Сонця, який більш ніж у 10 разів більший за Землю за розмірами, знову продовжує нагадувати про своє існування. Саме в цьому регіоні в травні відбулися найпотужніші спалахи, які спричинили найсильнішу геомагнітну бурю за останні кілька років. Тепер же новий потужний спалах на Сонці спричинив найсильніший сонячний радіаційний шторм з 2017 року, пише Space.

Учені з Центру прогнозування космічної погоди NOAA, США, повідомили про те, що в суботу, 8 червня, в регіоні сонячних плям AR3697 виник спалах класу M9.7. Цей клас є другим за силою після класу Х, а це, своєю чергою, найсильніші з можливих спалахів на Сонці. Сонячними спалахами називають сильні викиди електромагнітного випромінювання та енергії, які виникають на поверхні Сонця.

За словами вчених, черговий спалах був настільки сильним, що спричинив найпотужнішу сонячну радіаційну бурю за останні 7 років. Такі події можуть становити загрозу для операцій із запуску космічних апаратів і супутників, а також можуть порушувати роботу короткохвильового радіозв’язку на Землі. Нова буря мала рівень S3 і викликала велике відключення радіозв’язку в північному полярному регіоні на Землі.

Новий потужний спалах на Сонці спричинив найсильніший сонячний радіаційний шторм із 2017 рокуФото: NASA

Після того, як стався спалах на Сонці майже зі швидкістю світла до нашої планети попрямували енергійні протони. Після того, як вони прибули до нашої планети, то частинки вступили у взаємодію з магнітним полем Землі і попрямували до полюсів.

Під час спалаху класу M9.7 також стався корональний викид маси, тобто виверження плазми в космос. Ці потоки плазми можуть досягти зовнішніх шарів атмосфери Землі у вівторок, 11 червня, і викликати геомагнітну бурю. Передбачається, що це може бути помірна буря рівня G2.

А в понеділок, 10 червня, у тому самому регіоні сонячних плям виникав потужніший сонячний спалах класу Х1.5. Це також призвело до короткочасного вимкнення радіозв’язку в деяких регіонах планети. Учені прогнозують, що рівень сонячної активності найближчими днями знизиться, адже регіон сонячних плям AR3697 не буде спрямований у бік Землі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

5 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

13 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

33 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

41 хв. ago

Удар “Орєшніка”: Україні немає чим відповісти на цей клас зброї, – NYT

Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…

48 хв. ago

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

57 хв. ago