Вибух на Сонці: Землю накриє друга найсильніша геомагнітна буря, відомі дати (фото)

У травні 2024 року Землю накрила геомагнітна буря рівня G4 і тепер така сама буря очікується в четвер, 10 жовтня і в п’ятницю, 11 жовтня. Востаннє такі бурі було зафіксовано 2005 року. Очікується, що внаслідок цієї бурі на Землі можна буде спостерігати яскраве полярне сяйво навіть на середніх широтах. Це означає, що в четвер і п’ятницю навіть жителі України зможуть побачити це приголомшливе атмосферне явище. Нова геомагнітна буря стане результатом удару по Землі найшвидшого потоку плазми за останній час, який вирвався із Сонця разом із потужним спалахом класу Х, пише Space.

Геомагнітні бурі поділяють на п’ять рівнів, а тому нова буря рівня G4 є другою за потужністю в цій шкалі. Геомагнітні бурі виникають, коли корональний викид маси із Сонця, тобто потік плазми, врізається в магнітне поле нашої планети. Такі виверження плазми відбуваються разом зі спалахами на Сонці. Часто найсильніші геомагнітні бурі виникають внаслідок спалахів класу Х. Ці спалахи найпотужніші з можливих на Сонці. Самі ж спалахи являють собою сильний викид випромінювання.

Нова геомагнітна буря, яка очікується 10 і 11 жовтня, виникне внаслідок виверження плазми на Сонці 8 жовтня. У космос було викинуто плазму, яка вирушила в бік Землі зі швидкістю від 4,3 до 4,7 млн км/год. Це найшвидший потік плазми за останній час, який був викинутий Сонцем.

Цей корональний викид маси стався разом зі спалахом на Сонці класу Х1.8, за яким спостерігали космічні апарати. Спалах виник в активній сонячній плямі під назвою AR 3848.

Нова геомагнітна буря, яка очікується 10 та 11 жовтня, виникне внаслідок виверження плазми на Сонці 8 жовтня Фото: NASA

Сильні геомагнітні бурі можуть порушити роботу радіозв’язку та електромереж, а також пошкодити супутники на орбіті. Водночас геомагнітні бурі посилюють полярне сяйво, яке можна побачити далеко від полярних регіонів Землі в середніх широтах. Передбачається, що ввечері 10 та 11 жовтня жителі багатьох країн світу в Північній півкулі отримають можливість спостерігати яскраве полярне сяйво. Це ж стосується і жителів України.

Нагадуємо, що спалахи на Сонці виникають, коли відбувається розрив і нове з’єднання ліній магнітного поля, внаслідок чого з’являється виверження випромінювання та енергії. Найсильнішим виверженням, як уже було сказано вище, є спалахи класу Х.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

6 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

8 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

11 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

15 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago