Над пірамідами Єгипту вчені виявили бульбашки з плазми: що це таке

Минулого року в Китаї на острові Хайнань побудували потужний іоносферний радар дальньої дії LARID. Використовуючи цей радар, вчені з Китайської академії наук виявили дві величезні бульбашки з плазми над пірамідами Єгипту та островами Мідуей. Їх розділяє 9600 км, пише Interesting Engineering.

Учені виявили екваторіальні плазмові бульбашки, які є незвичайними атмосферними явищами, що існують над територіями в низьких широтах планети. Міцною причиною виникнення бульбашок із плазми є раптова втрата заряджених частинок в іоносфері, шарі верхньої частини атмосфери Землі.

Плазмові бульбашки можуть мати завширшки сотні кілометрів і порушують сигнали GPS та заважають супутниковому зв’язку. Китайські вчені стали першими у світі, кому вдалося виявити бульбашки з плазми в атмосфері за допомогою іоносферного радара.

За словами вчених, їм вдалося спостерігати протягом кількох днів рух плазмових бульбашок, що були спричинені високою сонячною активність. Тобто спалахи на Сонці випустили потужний потік випромінювання, який сягнув Землі та призвів до зміни іоносфери з утворенням екваторіальних плазмових бульбашок. Спостерігаючи за цими об’єктами, вчені змогли побачити, як вони формуються і розвиваються з плином часу.

Потужний іоносферний радар має дальність виявлення 9600 км, а тому зміг зафіксувати появу бульбашок із плазми в атмосфері і над Африкою, і над Тихим океаном.

Вчені виявили екваторіальні плазмові бульбашки, які є незвичайними атмосферними явищами, що існують над територіями в низьких широтах планети Фото: South China Morning Post

Звичайні радари насилу виявляють цілі під горизонтом через кривизну Землі. Але LARID може це робити завдяки тому, що випускає потужні електромагнітні хвилі, які відбиваються між іоносферою і землею, що дає йому змогу покривати великі відстані.

Коли електромагнітні хвилі стикаються з плазмовими бульбашками, частина сигналу відбивається назад і вловлюється антенами радара.

Спочатку діапазон виявлення LARID становив 3000 км, але за останні півроку вченим вдалося збільшити цей показник у 3 рази.

Китайські вчені запропонували побудувати три-чотири додаткові радари, схожі на LARID, у регіонах планети, які розташовані в низьких широтах, щоб створити мережу для безперервного спостереження в режимі реального часу за екваторіальними плазмовими бульбашками.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Найжахливіша записка 18 століття. Жінка навіки вишила слова кохання людським волоссям

Анна Марія Редкліфф вишила для свого чоловіка любовну записку волоссям. Вона обрала дуже дивні предмети…

2 хв. ago

Топ-7 професій з бронню від мобілізації : хто та за яких умов може її отримати

В Україні продовжуються обов'язкова мобілізація військовозобов'язаних, проте деякі особи можуть отримати бронювання. Ця особлива відстрочка надається…

8 хв. ago

Хворі на рак Кейт Міддлтон і Чарльз III згуртувалися, щоб повернути в сім’ю “блудного сина”

Король Великої Британії Чарльз III зі своєю невісткою Кейт Міддлтон, які останні місяці борються з раком,…

17 хв. ago

Посланець із небес: хірург побачив рай під час клінічної смерті

Нейрохірург із Вірджинії, США, стверджує, що під час тижневої коми, спричиненої рідкісною бактеріальною інфекцією менінгіту,…

23 хв. ago

Пілот відмовився летіти через фекальну катастрофу в салоні: “Біологічна небезпека”

Рейс Delta з Атланти до Барселони змушений був повернутися назад і здійснити екстрену посадку після…

34 хв. ago

Не поспішайте на ВЛК: українцям назвали важливу умову

В Україні продовжується загальна мобілізація, що передбачає проходження військово-лікарської комісії частиною військовозобов’язаних громадян. Ті, хто…

37 хв. ago