Двоє астронавтів NASA вже понад місяць “застрягли” на МКС: чи є небезпека

Двоє астронавтів, які “застрягли” на Міжнародній космічній станції (МКС) понад місяць тому, вперше поспілкувалися з журналістами сьогодні, 10 липня, повідомляє Sky News

Командир Баррі “Бутч” Вілмор і пілот Суніта “Суні” Вільямс стартували 5 червня під час першої місії корабля Starliner на орбіту з астронавтами. Після цього вони мали залишатися на орбіті впродовж восьми днів. 

Проте у корабля Boeing Starliner виникли проблеми, тому його повернення на Землю неодноразово відкладалося. Крім того, під час тривалого перебування на МКС астронавти були змушені ховатися у космічному кораблі, адже поблизу вибухнув російський супутник. 

Проте якби їм знадобилася евакуація, то їхній корабель, ймовірно, не зміг би відірватися від космічної станції. 

“Силова установка космічного корабля несправна, і саме тому він відштовхує капсулу від МКС і позиціонує себе для занурення в атмосферу Землі. За словами керівника комерційного екіпажу НАСА Стіва Стіча, багато двигунів Starliner перегрілися під час запуску, а витоки гелію, який використовується для створення тиску в двигунах, пов’язані з тим, як часто вони використовуються”, – йдеться у матеріалі.

Водночас компанія Boeing запевняє, що астронавти “не застрягли” та зазначає, що “немає ніякого підвищеного ризику, коли ми вирішимо повернути Суні і Бутча на Землю”.

Відомо, що Starliner може провести 45 днів у стикуванні з МКС, або до 72 днів у разі необхідності, покладаючись на резервні системи.

Своєю чергою якщо астронавти не зможуть повернутися на Землю, то в них буде можливість скористатися послугами інших екіпажів, які знаходяться на МКС. 

Керівник програми комерційних екіпажів Boeing Марк Наппі зауважив, що Бутч і Суні не перебувають у “жодній небезпеці” і навіть не дуже “застрягли” за стандартами космічних станцій.

“Проблеми Starliner виникли після років затримок і невдалих запусків. У 2014 році NASA попросило SpaceX і Boeing розробити комерційні капсули для екіпажу, але в той час, як SpaceX успішно почала доставляти астронавтів у 2020 році, ця подорож була першим запуском екіпажу для Boeing. Вважається, що збитки Boeing від програми Starliner становлять близько 1,5 млрд доларів (1,2 млрд фунтів стерлінгів)”, – пояснили у Sky News. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Теракт в Анкарі: у Туреччині розкрили деталі нападу та назвали кількість жертв

В результаті нападу озброєних чоловіків на будівлю офісу аерокосмічної компанії Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı…

9 хв. ago

Ситуація критична: незабаром на Донбасі може впасти ще одне місто

У місті Селидове Донецької області ситуація критична. Ворог просунувся до багатоповерхівок та незабаром може окупувати…

18 хв. ago

“Землю буде знищено”. На подвір’ї зруйнованого ураганом будинку у США знайшли біблійне знамення

На подвір'ї зруйнованого ураганом "Хелен" будинку у Північній Кароліні (США) знайшли біблійне послання. Чоловік, який прийшов подивитись…

29 хв. ago

Підтримують молодість і здоров’я шкіри: названо 5 продуктів, які допоможуть боротися зі старінням

Продукти, багаті на вітаміни, мінерали, білки та корисні жири, допоможуть довше зберігати молодий вигляд Про…

38 хв. ago

Підвищення тарифів на вимогу МВФ: українцям дали термінове пояснення

МВФ не змушує Україну підвищувати тарифи на енергію, незважаючи на війну. Україна та МВФ оновили…

49 хв. ago

“Чоловіків на фронт, а жінок відновлювати податкову базу”: Польща пропонує позбавити українців виплат

Польський уряд запропонував Німеччині перенаправляти соцвиплати для українських біженців безпосередньо в Україну. Мета – зменшити фінансовий стимул залишатися в Німеччині і…

58 хв. ago