Гігантська пляма AR3664 на поверхні Сонця за останні дні так сильно збільшилася в розмірах, що стала однією з найбільших і найактивніших плям у поточному сонячному циклі. Ця пляма стала в 15 разів більшою за Землю і випустила черговий потужний спалах класу Х. Випромінювання, що досягло нашої планети, спричинило чергове відключення зв’язку в деяких регіонах, пише Space.
У сонячній плямі AR3664 у четвер, 9 травня, виник новий потужний спалах класу Х2.2. До цього, як уже писав Фокус, 8 травня в ній з’явився спалах класу Х1, а також кілька вивержень класу М. За оцінками вчених, розмір плями становить майже 200 тисяч км, що в 15 разів більше за розмір Землі.
Космічні апарати NASA зафіксували вибухову подію на Сонці. Учені зазначають, що гігантська сонячна пляма є однією з найбільших і найактивніших у поточному 25-му сонячному циклі. Прогнозується, що в цьому регіоні Сонця найближчими днями можуть виникнути такі ж потужні виверження.
Такі сильні спалахи, які являють собою викиди випромінювання та енергії через зміни в магнітному полі Сонця, часто призводять до того, що на Землі відбувається відключення короткохвильового радіозв’язку на Землі. Унаслідок виникнення спалаху класу Х2.2 на деякий час було відключено радіозв’язок у Європі та Африці.
Подібні відключення відбуваються через проникнення в атмосферу Землі буквально через 8-10 хвилин після спалаху на Сонці, ультрафіолетового і рентгенівського випромінювання. Ці промені іонізують верхню частину атмосфери Землі. Іонізація призводить до появи середовища з вищою щільністю, через яке проходять високочастотні короткохвильові радіосигнали. Радіохвилі, які взаємодіють з електронами в іонізованому середовищі, втрачають енергію і це призводить або до погіршення якості сигналу, або до його зникнення.
Невідомо, чи супроводжувалося нове виверження класу Х корональним викидом маси, коли із Сонця виривається потік плазми, який може досягти Землі за кілька днів. Минулий спалах такого ж класу, що виник у плямі AR3664, супроводжувався викидом плазми, яка, згідно з прогнозами, має вдарити по Землі або 10, або 11 травня. Подібне зіткнення плазми і магнітного поля Землі призведе до появи геомагнітної бурі.
За словами вчених, сонячна пляма AR3664 настільки величезна, що може скласти конкуренцію плямі, що виникла 1859 року, в якій виникла серія одних із найпотужніших сонячних спалахів. Усі вони супроводжувалися гігантськими викидами плазми. У результаті на Землі з’явилася настільки сильна геомагнітна буря, що майже на всій планеті відключився телеграфний зв’язок. Але вчені вважають, що корональні викиди маси, які відбулися останніми днями, не можуть спричинити подібні глобальні порушення зв’язку на тривалий період.
Нагадуємо, що всі спалахи на Сонці вчені розділили на класи: від найслабшого з буквою А до найсильнішого з буквою Х. Між ними знаходяться класи В, С і М у міру зростання потужності відповідно. Кожен клас спалахів має ще й позначення у вигляді цифр від 1 до 10. Вони показують рівень потужності сонячного спалаху. Кожен клас спалахів у 10 разів сильніший, ніж попередній.
У Великій Британії виставили на продаж будинок, який називають одним із найтемніших у країні. Ззовні…
Як уже зазначалося , що Уряд 17 січня схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за…
Аналітики з SemiAnalysis стверджують, що ймовірність купівлі Intel Ілоном Маском дуже висока. За їхніми словами, глава Tesla…
Останнім часом серед українців поширюються чутки, що ТЦК можуть самостійно накладати штрафи. Народний депутат Олександр…
В Україні розширили коло суб’єктів господарювання, які повинні встановити платіжні термінали для безготівкових розрахунків. Інакше доведеться…
В середньому українці заробляють 23 тисячі гривень на місяць, за даними Державної служби зайнятості. А у Польщі…