Виявлено стародавні запаси води в корі Землі: там можуть мешкати невідомі організми

Вода так чи інакше є всюди на нашій планеті, ба більше — вона покриває більшу частину поверхні Землі. Але під її корою прихована величезна кількість води, більша, ніж міститься у всіх крижаних шапках і льодовиках разом узятих. Дослідники вже давно займалися вивченням цих запасів, і нещодавно вони поділилися деякими цікавими висновками. Вони виявили, що в корі планети, яка є найзовнішим зовнішнім шаром нашої Землі, міститься близько 43,7 мільйона кубічних кілометрів води, що є величезною кількістю води, порівняно із запасами, закутими в лід, пише Live Science.

Донедавна, коли вчені говорили про підземні води, вони здебільшого мали на увазі воду, що знаходиться близько до поверхні, в межах перших кількох миль земної кори. Але недавнє дослідження розширило ці уявлення, зазирнувши глибше, приблизно на 9,9 кілометрів, під поверхню. Там дослідники виявили, що осадові породи, які набагато частіше зустрічаються на таких глибинах, ніж вважалося раніше, містять значну кількість води. Отримані результати більш ніж удвічі перевищили попередні оцінки глибинних підземних вод, майже зрівнявшись із тією кількістю води, яка, як ми вважали, існує безпосередньо під поверхнею планети.

Більшість із нас так чи інакше знайомі з водоносними горизонтами — підземними шарами води, з яких ми черпаємо воду для пиття і зрошення. Це неглибокі ґрунтові води, які здебільшого є прісними. Однак води, що залягають набагато глибше, більш солоні і зовсім не змішуються з водою, що знаходиться над ними. Незважаючи на це, ці запаси води дуже зацікавили вчених, тому що перебувають там, в ізоляції, вже дуже і дуже довгий час. Ця стародавня вода може багато чого розповісти нам про минуле Землі і навіть про те, як тут зародилося життя, вважають дослідники, каже Грант Фергюсон, гідрогеолог з Університету Саскачевану і автор дослідження.

Але ці глибокі води можуть стати для нас не просто музеями стародавньої історії; в них може мешкати невідоме людині мікробне життя, що продовжує існувати і сьогодні. Це потенційно відкриє абсолютно нову сферу досліджень нашої власної планети, змінить наше уявлення про життя на інших планетах, але водночас може нести з собою певні ризики, що стосуються невідомих нам форм життя. Однак ідея про те, що глибоко під землею можуть існувати активні екосистеми, заворожує наукову спільноту. Під нашими ногами лежить зовсім інший світ, сповнений секретів, які ще належить розкрити, і це має значення не тільки для нашого вивчення життя на Землі, а й, можливо, для поняття загальної концепції життя у всьому Всесвіті.

Ольга Степанова

Recent Posts

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

4 хв. ago

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

11 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

20 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

29 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

37 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

45 хв. ago