Астрономи знайшли спосіб відстежувати комети-“вбивці міст”

Астрономи розробили новий спосіб простежити шляхи потенційних комет-“убивць міст” за роки до того, як вони наблизяться до Землі.

Як пише Independent, революційна технологія була представлена у дослідженні, яке ще навіть не рецензували. Вона передбачає виявлення схожих на крихти сліди, які коменти залишають на своїх орбітах у виді метеоритних дощів.

Більшість довгоперіодичних комет або ДПК витрачають понад 200 років на один оберт навколо Сонця, а тому залишаються для вчених невідомими, поки не наблизяться до нашої планети. Деякі з них в результаті визнаються “потенційно небезпечними”.

Як зазначається, ДПК можуть спричиняти до 6% від усіх впливів на Землю, а ті, що розміром з хмарочос, здатні знищити велике місто. Поки що було знайдено лише невелику кількість комет, які могли б пройти дуже близько до Землі.

Водночас ДПК з надзвичайно довгими орбітальними періодами, зокрема, близько 4000 років, під час мандрівки повз Землю утворюють “крихти”, які можна побачити як метеорні дощі.

Ці сліди утворюються, коли тепло від Сонця випаровує лід комети. Потоки каменів і пилу, викинуті з комети, можуть висипатися на Землю у вигляді метеорних дощів, коли планета проходить крізь них..

Тепер дослідники можуть проаналізувати метеорний потік, щоб знайти його материнську комету. Це допоможе визначити швидкість і напрямок її руху за властивостями метеорної смуги.

Очікується, що майбутній проект Legacy Survey of Space and Time в обсерваторії Вера Рубін у Чилі може сприяти виявленню комет за кілька років до того, як вони стануть загрозою для Землі. Для перевірки технології науковці проаналізували 17 метеорних дощів, батьківські ДПК яких були вже відомі. Результати виявились позитивними.

Аналіз властивостей потоків кометних частинок також може допомогти відстежити та звузити область для пошуку їхніх батьківських комет.

“Метеоритний потік інформує, в якому регіоні неба буде перебувати батьківський потік, а також його швидкість і напрямок руху”, — сказали вчені.

Це може допомогти ідентифікувати потенційно небезпечні комети, даючи дослідникам достатньо часу, щоб відстежити їх і спланувати контрзаходи.

Романчук Микола

Recent Posts

Зірка OnlyFans похвалилася інтимним марафоном зі 101 чоловіком

Зірка OnlyFans Лілі Філліпс похизувалася, що за 14 годин переспала зі 101 чоловіком. Про це…

2 години ago

Експерти назвали 6 американських авто, від купівлі яких варто утриматися

Зараз купівля автомобіля - набагато менша авантюра, ніж раніше, завдяки інформації, яка є у кожного під рукою.…

3 години ago

Немає житла та умов. Мер пояснив причини повернення третини біженців до Маріуполя

Близько 30 відсотків маріупольців, які виїхали з міста на початку війни, повернулися до міста після…

3 години ago

Тепер не лише жінок: ТЦК зобов’язали взятися за молодих хлопців – батьки б’ють на сполох

Відповідно до чинного законодавства України, всі громадяни України чоловічої статі, яким виповниться 17 років, а…

3 години ago

В Індії фермер влаштував “похорон” свого автомобіля: як це було

В індійському штаті Ґуджарат стався курйозний інцидент. Фермер Санджай Полара влаштував урочистий похорон своєму улюбленому автомобілю Suzuki…

3 години ago

Цифра вражає: який розмір найбільшої пенсії в Україні

Розмір найбільшої пенсії в Україні становить 390 тис. 184 грн на місяць. Окрім того, 4900 українців отримують…

3 години ago