Учені придумали батарею, яка працює на вині: де застосують незвичайний пристрій

Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу використали для батарей несподіване джерело: харчові кислоти, зокрема ті, що містяться у вині. Про це повідомляє Interesting Engineering.

Вчені розробили компонент батареї зі сполук, що містяться в харчових кислотах, які широко поширені і часто викидаються як відходи. Новий компонент акумулятора, в якому використовуються харчові кислоти, виявлені в шербеті та сфері виноробства, може зробити літій-іонні акумулятори ефективнішими, доступнішими та екологічнішими. Наприклад, важливою частиною цих батарей є анод, який традиційно виготовляється з графіту. Однак виробництво графіту є екологічно шкідливим через видобуток, енергоємне очищення та використання їдких хімікатів.

Дослідники зазначають, що традиційний метод виробництва графіту для акумуляторів абсолютно нестійкий. Приблизно 60% графіту втрачається на етапах обробки, які зазвичай вимагають високих температур і дуже сильних кислот, необхідних для досягнення необхідної чистоти. Тому це має величезний вплив на навколишнє середовище. Нова технологія замінює графіт сполуками, отриманими з харчових кислот, як-от винна і яблучна кислота.

Використовуючи відходи, вироблені у великих масштабах, для виробництва компонентів акумуляторів, галузь може диверсифікувати свої ресурси, одночасно вирішуючи як екологічні, так і екологічні проблеми. Цей прототип схожий за розміром на ті, що використовуються в мобільних телефонах, і зберігає більше енергії, ніж традиційні графітові батареї. Це може дати змогу пристроям утримувати більше заряду і рідше потребувати зарядки. Примітно, що цей прорив може не тільки зробити акумулятори більш екологічними, а й більш доступними та ефективними. Дослідники також вивчають можливість застосування цієї технології в натрій-іонних акумуляторах — ще одній багатообіцяючій альтернативі літій-іонним акумуляторам.

Романчук Микола

Recent Posts

У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону

У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…

8 хв. ago

Ексміністр Милованов звинуватив у погрозах відому журналістку Соколову: деталі скандалу

Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов заявив, що журналістка Яніна Соколова нібито…

16 хв. ago

Нехороші новини для тих, хто худне: ось, що вам весь час заважає

Відновлення ваги після дієти або програми схуднення є дуже поширеним явищем. Згідно з новими дослідженнями, "пам’ять" жирових клітин…

23 хв. ago

І сюди дісталися: додаткові податки на подарунки та спадщину доведуть до відчаю

Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…

32 хв. ago

Стало відомо, чим Путін розплачується з Кімом за зброю та солдатів

Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…

41 хв. ago

“Не створені для війни”: українські волейболісти пояснили свою втечу з країни

Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…

49 хв. ago