Китай почав вирощувати риб на борту космічної станції “Тяньгун”: навіщо це потрібно (відео)

Риби даніо-реріо в кількості чотири особини прибули на китайську космічну станцію “Тяньгун” наприкінці квітня цього року разом із трьома астронавтами на борту космічного корабля “Шеньчжоу-18”. Згідно з повідомленням учених із китайської академії наук, усі риби почуваються добре в умовах мікрогравітації. Вчені сподіваються навіть отримати потомство цих риб на орбіті, пише Space.

Чотири риби даніо-реріо живуть у спеціальному акваріумі на космічній станції “Тяньгун”, який являє собою маленьку самопідтримувану екосистему. Згідно з повідомленням китайських учених, для того, щоб риби могли нормально існувати, процес фотосинтезу в акваріумі забезпечує рослина роголистник.

Китайські вчені вирішили провести цей експеримент на орбіті, щоб з’ясувати, як космічне середовище впливає на ріст риб і на загальний стан водної екосистеми. Раніше цього року астронавти помітили дивну поведінку у риб: через мікрогравітацію вони здійснювали незвичні рухи під час плавання в акваріумі та плавали інколи в перевернутому вигляді. Проте зараз риби почуваються добре, що може вказувати на адаптацію до незвичних умов.

Чотири риби даніо-реріо живуть у спеціальному акваріумі на космічній станції “Тяньгун”Фото: space.com

Китайські вчені сподіваються, що риби зможуть відкладати ікру і таким чином буде отримано потомство. Якщо це станеться, то астронавти уважно стежитимуть за розвитком потомства, адже ембріони риб даніо-реріо прозорі та розвиваються поза маткою.

За словами вчених із Китайської академії наук, це перший в історії Китаю проєкт із вивчення водної екології на орбіті. Зокрема, вперше китайські астронавти спостерігали за ростом і розвитком риб в умовах космосу протягом кількох місяців. Було проведено вже безліч експериментів на орбіті, і вони ще тривають. Китайські астронавти заявили, що все йде згідно з планом.

За допомогою цього проекту китайські вчені хочуть домогтися прориву у вирощуванні хребетних у космосі.

Три астронавти місії “Шеньчжоу-18” мають повернутися на Землю протягом жовтня, оскільки їхнє шестимісячне перебування на орбіті добігає кінця. Але Китайське агентство з пілотованих космічних польотів ще не опублікувало дату запуску нової місії “Шеньчжоу-19” і дату завершення місії “Шеньчжоу-18”.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago