Цивілізація почалася після руйнівного удару комети: вчені знайшли докази

Загадкові різьблені фігурки, розшифровані на археологічному об’єкті Гебеклі-Тепе в Туреччині, свідчать про те, що він удвічі старший за Стоунхендж, і є сонячним календарем, побудованим на згадку про руйнівний удар комети.

Нове дослідження вказує на те, що Гебеклі-Тепе, 12 000-річний храмовий комплекс, що містить різьблені фігурки складних символів, був побудований для запису астрономічної події, що поклала початок людській цивілізації, пише Independent.

“Схоже, жителі Гебеклі-Тепе були уважними спостерігачами за небом, чого і слід було очікувати, з огляду на те, що їхній світ був спустошений ударом комети”, – прокоментував Мартін Суітман, співавтор дослідження.

Дослідники кажуть, що дивні символи у формі літери V, вирізані на колонах 15-метрового Гебеклі-Тепе, можуть позначати день. Використовуючи цю інтерпретацію, вчені підрахували сонячний календар із 365 днів на одному зі стовпів, що складається з 12 місячних місяців і 11 додаткових днів.

Літнє сонцестояння було представлено особливим символом – літерою V, яку носила на шиї схожа на птаха тварина. Дослідники підозрюють, що інші символи на місці зі схожими V-подібними відмітками на шиї, ймовірно, представляють божеств.

Оскільки доісторична пам’ятка відстежує фази Місяця, а також цикли Сонця, археологи вважають, що різьблення являє собою найраніший у світі “місячний сонячний календар”, на багато тисячоліть старший за всі відомі календарі.

Календар, імовірно, був розроблений для запису дати, коли рій кометних фрагментів врізався в Землю близько 13 000 років тому, вважають вчені. Відомо, що такий удар комети поклав початок міні-льодовиковому періоду, який тривав понад тисячоліття і винищив багато видів великих тварин.

Дослідники зазначили, що руйнівний удар міг спровокувати зміну способу життя стародавніх людей від полювання і збиральництва до сільського господарства і зародження цивілізації в Родючому півмісяці Західної Азії. Родючий півмісяць охоплював сучасні Єгипет, Ірак, Сирію і Ліван.

Попереднє дослідження показало, що скупчення кометних фрагментів, які врізалися в Землю близько 13 тис. років тому, ймовірно, сформувало зародження людської цивілізації.

Ольга Степанова

Recent Posts

У YouTube з’явилася кнопка “Хайп”

Головний відеохостинг планети YouTube почав розгортати нову функцію для користувачів. Ця опція пропонує глядачеві зайняти…

14 хв. ago

До 80 тисяч гривень на дім: кияни можуть отримати безкоштовні генератори

Київська міська влада запровадила програму часткової компенсації вартості генераторів та сонячних батарей для багатоквартирних будинків.…

21 хв. ago

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

2 години ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 години ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

2 години ago

Ненависть зашкалює: у Львові ТЦКашники ногами мобілізували перехожого

Скандали з представниками ТЦК виникають у різних куточках України. Однак саме на Західній Україні вони "найяскравіші" і…

2 години ago