Гіпотезу підтверджено: на Землю майже 13 000 років тому впала комета і це змінило планету

Автори дослідження, опублікованого в журналі Airbursts and Cratering, виявили докази, що підтверджують Ударну гіпотезу пізнього Дріаса. Згідно з нею, в атмосфері Землі 12 800 років тому вибухнула величезна комета, що призвело до значного зниження температури на планеті, а також до масового вимирання, пише Forbes.

Учені виявили натяки на те, що майже 13 тисяч років тому стався вибух комети над Сереною Америкою в трьох штатах США. Докази вчених включають платину, розплавлене скло і зруйнований під час удару кварц, і все це вказує на ударну подію з високою температурою. Це дуже схоже на наслідки вибуху комети в атмосфері. Щось подібне можна виявити після вибухів атомних бомб біля поверхні Землі.

Хоча великі астероїди і комети раніше вже падали на Землю і створювали кратери, більшість із них вибухали в повітрі. Навіть зараз невеликі астероїди й осколки комет опадають в атмосферу і також вибухають у вигляді вогняних куль.

За словами вчених, дослідження показало, що 12 800 років тому над поверхнею Землі вибухнула комета шириною приблизно 100 км і розпалася на тисячі частин. Це пояснює наявність шару відкладень на більшій частині Північної Америки, який містить матеріали, пов’язані з ударними подіями, як-от іридій, платина, розплавлене скло та наноалмази. Аналогічні матеріали були виявлені на полігонах, де випробовували атомні бомби в минулому столітті.

За словами вчених, дослідження показало, що 12 800 років тому над поверхнею Землі вибухнула комета шириною приблизно 100 км і розпалася на тисячі частин Фото: Forbes

Автори дослідження кажуть, що виявлені матеріали у відкладеннях на території США свідчать про те, що їх було створено за меншого тиску і температури, ніж ті, що створені падінням астероїдів і комет із появою кратерів. Вчені вважають, що пожежа, спричинена вибухом комети, могла знищити мегафауну Північної Америки. Це також могло призвести до різкого похолодання на Землі.

Вважається, що це не єдиний удар комети, який суттєво вплинув на клімат і біорізноманіття Землі. Відомо, що 66 мільйонів років тому астероїд упав на нашу планету недалеко від мексиканського півострова Юкатан і створив кратер завширшки 180 км. /Вважається, що ця ударна подія призвела до сильного зниження температури на планеті, через що вимерли динозаври.

Наразі на поверхні Землі виявлено всього 200 ударних кратерів, незважаючи на те, що за весь час існування нашої планети на неї падало дуже багато великих астероїдів і комет.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

51 хв. ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

1 годину ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

1 годину ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

1 годину ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

1 годину ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

2 години ago