Тринадцятеро в одному саркофазі: у Туреччині знайшли незвичайне поховання гладіатора (фото)

У Туреччині археологи зробили незвичайне відкриття всередині багатовікової базиліки. Вони розкопали поховання, наповнене людськими кістками, яке, можливо, колись належало римському воїну. Цей стародавній саркофаг, якому, як вважають, близько 1 800 років, спочатку був побудований для гладіатора, на ім’я Євфрат, пише Live Science.

Однак замість останків славетного воїна команда виявила кістки 12 чоловіків і жінок, датовані V століттям н. е. Це свідчить про те, що гробницю використовували повторно приблизно через 200 років після її початкового будівництва.

“З напису на гробниці ми знаємо, що спочатку її використовували для поховання гладіаторів”, — Сінан Мімароглу (Sinan Mimaroglu), доцент і мистецтвознавець Університету Хатай Мустафи Кемаля в Туреччині.

Мімароглу та його команда виявили гробницю в руїнах базиліки, розташованої в провінції ІзмірФото: Ministry of Culture and Tourism of the Republic of Turkey

Мімароглу та його команда виявили гробницю в руїнах базиліки, розташованої в провінції Ізмір, яка є частиною давньогрецького міста Ефес. Поряд з написами на саркофазі знайшли гравюри християнських хрестів як на кришці, так і всередині. Подібні до них виявляли в інших гробницях по всій Туреччині та Сирії.

Загалом всередині саркофага було три хрести, датовані п’ятим століттям, тоді як додаткові хрести вирізали на його кришці приблизно у восьмому столітті. Зараз їх порівнюють з аналогічними артефактами з регіону, щоб дізнатися більше про релігійні вірування людей, які їх виготовили.

Поховання, разом із мозаїками і стародавньою дренажною системою, знаходилося безпосередньо під базилікою, яка спочатку була церквою, присвяченою святому Іоанну. Ця споруда, пізніше перетворена на купольну будівлю імператором Східної Римської імперії Юстиніаном I у шостому столітті, слугувала важливим місцем поховання.

Вважається, що особи, поховані в саркофазі, мали високий статус у суспільстві. Мімароглу припускає, що вони, ймовірно, були громадянами вищого класу або членами духовенства, враховуючи ретельну увагу до їхнього поховання в церкві.

Хоча про гладіатора Євфрата мало що відомо, окрім його імені, місце, де його поховали, має тисячолітню історію, що передує заснуванню Ефеса.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Китайська хакерська група атакувала системи прослуховування у США — WSJ

Пов’язана із китайським урядом хакерська група Salt Typhoon атакувала системи прослуховування у США. Про це повідомляє The Wall Street…

17 хв. ago

Погані новини для пенсіонерів: Кабмін ухвалив неприємне рішення щодо грошей та пільг

Економія державного бюджету в наступному році торкнеться найбідніших громадян: тих, хто отримує мінімальні пенсії та…

28 хв. ago

Найкращий результат в історії: Україна здобула «бронзу» чемпіонату світу з футзалу

Збірна України здобула перемогу над Францією у матчі за третє місце на чемпіонаті світу-2024 з футзалу.…

36 хв. ago

100 гривень – це вже занадто: депутатка пояснила, чому людям не підвищать зарплати

Наразі в Україні підвищити мінімальну зарплату складно через економічні виклики. Навіть незначне збільшення потребує великих…

1 годину ago

Як пройти ВЛК та отримати законне звільнення від служби: записки очевидця

Громадський діяч Владислав Бовсуновський ділиться особистим досвідом — як проходити ВЛК та отримати звільнення з…

1 годину ago

Можливостей менше, вимог більше: Польща змінює правила для українців

У Польщі планують запровадити обмеження на кількість іноземних студентів у вищих навчальних закладах. Деякі університети…

1 годину ago