Тринадцятеро в одному саркофазі: у Туреччині знайшли незвичайне поховання гладіатора (фото)

У Туреччині археологи зробили незвичайне відкриття всередині багатовікової базиліки. Вони розкопали поховання, наповнене людськими кістками, яке, можливо, колись належало римському воїну. Цей стародавній саркофаг, якому, як вважають, близько 1 800 років, спочатку був побудований для гладіатора, на ім’я Євфрат, пише Live Science.

Однак замість останків славетного воїна команда виявила кістки 12 чоловіків і жінок, датовані V століттям н. е. Це свідчить про те, що гробницю використовували повторно приблизно через 200 років після її початкового будівництва.

“З напису на гробниці ми знаємо, що спочатку її використовували для поховання гладіаторів”, — Сінан Мімароглу (Sinan Mimaroglu), доцент і мистецтвознавець Університету Хатай Мустафи Кемаля в Туреччині.

Мімароглу та його команда виявили гробницю в руїнах базиліки, розташованої в провінції ІзмірФото: Ministry of Culture and Tourism of the Republic of Turkey

Мімароглу та його команда виявили гробницю в руїнах базиліки, розташованої в провінції Ізмір, яка є частиною давньогрецького міста Ефес. Поряд з написами на саркофазі знайшли гравюри християнських хрестів як на кришці, так і всередині. Подібні до них виявляли в інших гробницях по всій Туреччині та Сирії.

Загалом всередині саркофага було три хрести, датовані п’ятим століттям, тоді як додаткові хрести вирізали на його кришці приблизно у восьмому столітті. Зараз їх порівнюють з аналогічними артефактами з регіону, щоб дізнатися більше про релігійні вірування людей, які їх виготовили.

Поховання, разом із мозаїками і стародавньою дренажною системою, знаходилося безпосередньо під базилікою, яка спочатку була церквою, присвяченою святому Іоанну. Ця споруда, пізніше перетворена на купольну будівлю імператором Східної Римської імперії Юстиніаном I у шостому столітті, слугувала важливим місцем поховання.

Вважається, що особи, поховані в саркофазі, мали високий статус у суспільстві. Мімароглу припускає, що вони, ймовірно, були громадянами вищого класу або членами духовенства, враховуючи ретельну увагу до їхнього поховання в церкві.

Хоча про гладіатора Євфрата мало що відомо, окрім його імені, місце, де його поховали, має тисячолітню історію, що передує заснуванню Ефеса.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

ЦАХАЛ розпочав нову наземну операцію у Секторі Газа і оточив місто Джабалія

Армія оборони Ізраїлю заявила в неділю, що в рамках нової наземної операції оточила місто Джабалія на півночі…

5 хв. ago

На війні з Росією загинув зять Ірини Фаріон

Військовий Василь Особа, який був чоловіком Софії Семчишин, доньки мовознавиці Ірини Фаріон, загинув на війні…

9 хв. ago

Як вплине на мобілізацію зміна термінів явки до ТЦК: пояснення адвоката

Скорочення термінів явки до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) жодним чином принципово нічого…

48 хв. ago

Найбагатша росіянка втратила половину свого статку

Засновниця російського гіганта онлайн-торгівлі Wildberries Тетяна Кім, яка вважається найбагатшою жінкою в Росії втратила майже…

52 хв. ago

В Україні знову буде тепло: прогноз погоди на тиждень, 7-13 жовтня

Наступного тижня в Україні очікується помірно тепла погода, з періодичними дощами, які подекуди супроводжуватимуться грозами. Про…

56 хв. ago

Ліміти на карткові перекази: ПриватБанк скасує обмеження для частини клієнтів

На деяких клієнтів ПриватБанку не буде поширюватись ліміт на перекази з картки на картку, встановлений…

1 годину ago