Тринадцятеро в одному саркофазі: у Туреччині знайшли незвичайне поховання гладіатора (фото)

У Туреччині археологи зробили незвичайне відкриття всередині багатовікової базиліки. Вони розкопали поховання, наповнене людськими кістками, яке, можливо, колись належало римському воїну. Цей стародавній саркофаг, якому, як вважають, близько 1 800 років, спочатку був побудований для гладіатора, на ім’я Євфрат, пише Live Science.

Однак замість останків славетного воїна команда виявила кістки 12 чоловіків і жінок, датовані V століттям н. е. Це свідчить про те, що гробницю використовували повторно приблизно через 200 років після її початкового будівництва.

“З напису на гробниці ми знаємо, що спочатку її використовували для поховання гладіаторів”, — Сінан Мімароглу (Sinan Mimaroglu), доцент і мистецтвознавець Університету Хатай Мустафи Кемаля в Туреччині.

Мімароглу та його команда виявили гробницю в руїнах базиліки, розташованої в провінції ІзмірФото: Ministry of Culture and Tourism of the Republic of Turkey

Мімароглу та його команда виявили гробницю в руїнах базиліки, розташованої в провінції Ізмір, яка є частиною давньогрецького міста Ефес. Поряд з написами на саркофазі знайшли гравюри християнських хрестів як на кришці, так і всередині. Подібні до них виявляли в інших гробницях по всій Туреччині та Сирії.

Загалом всередині саркофага було три хрести, датовані п’ятим століттям, тоді як додаткові хрести вирізали на його кришці приблизно у восьмому столітті. Зараз їх порівнюють з аналогічними артефактами з регіону, щоб дізнатися більше про релігійні вірування людей, які їх виготовили.

Поховання, разом із мозаїками і стародавньою дренажною системою, знаходилося безпосередньо під базилікою, яка спочатку була церквою, присвяченою святому Іоанну. Ця споруда, пізніше перетворена на купольну будівлю імператором Східної Римської імперії Юстиніаном I у шостому столітті, слугувала важливим місцем поховання.

Вважається, що особи, поховані в саркофазі, мали високий статус у суспільстві. Мімароглу припускає, що вони, ймовірно, були громадянами вищого класу або членами духовенства, враховуючи ретельну увагу до їхнього поховання в церкві.

Хоча про гладіатора Євфрата мало що відомо, окрім його імені, місце, де його поховали, має тисячолітню історію, що передує заснуванню Ефеса.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

“Наживаються на людях”: Ощадбанк запідозрили у прихованих комісіях для пенсіонерів

"Ощадбанк" наживається на пенсіонерах, списуючи приховані комісії та нав'язуючи непотрібні послуги. Про це заявляє клієнтка…

6 хв. ago

Нардеп заявив про постійні скарги військових на хабарі й корупцію в армії

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…

14 хв. ago

Тепер усе по-новому: ТЦК переходить на ручний режим надання відстрочок – перевірять кожного

Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…

21 хв. ago

У Парижі знайшли “таємну дочку Путіна”, – ЗМІ

Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…

30 хв. ago

ЗСУ зазнають великих втрат: у Третій штурмовій назвали ключову причину

Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…

39 хв. ago

Що залишиться від столиці, якщо Путін влупить “Орешником” по Хрещатику

Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…

47 хв. ago