Історія Землі налічує понад 4,5 мільярда років і за цей час вона встигла стати домівкою для неймовірної кількості живих істот. Деякі з них давно вимерли й все, що нам відомо про них, ґрунтується на скам’янілих рештках, а інші процвітають донині, пише IFLScience.
Не секрет, що найбільшою твариною на планеті є синій кит, але що щодо тих, хто міг літати? Дослідники вважають, що найбільшою твариною за всю історію Землі, що літає, ймовірно, був “Дракула” 3,5 метра у висоту. Це може здатися дивним, але вчені вважають, що він дійсно існував.
Йдеться про птерозавра, чий зріст сягав 3,5 метра, а розмах крил перевищував довжину великого автобуса. Дослідники прозвали цього гіганта “Дракулою”, оскільки скам’янілі рештки птерозавра були виявлені в Трансільванії (Румунія). Зазначимо, що точний вид птерозавра досі залишається загадкою, але вчені вважають, що він належав до Azhdarchidae — сімейства птерозаврів, які жили в пізньому крейдяному періоді та добре відомі величезними розмірами.
Значні розміри “Дракули” змусили вчених замислитися: чи був він здатний літати? Якщо так, це, ймовірно, робило б його найбільшою істотою на планеті, що літає. Проблема полягала в тому, що знайдені останки були фрагментованими, а тому вченим було складно відповісти однозначно. Утім, недавні дослідження показали, що навіть деякі з найбільших птерозаврів, найімовірніше, могли літати.
Не менш важливе питання полягає в тому, як “Дракула” та інші подібні до нього птерозаври змогли стати такими величезними. Нове дослідження було проведене командою з Університету Лестера і в ньому вчені вивчили еволюційну історію птерозаврів через призму скам’янілих рук і ніг древніх істот.
Вченим також вдалося виявити виразний зсув у середині юрського періоду, коли анатомія рук і ніг птерозаврів стала більше схожою на анатомію тварин, що живуть на планеті. За словами співавтора дослідження, доктора Девіда Анвіна, у ранніх птерозаврів задні кінцівки були з’єднані літальною мембраною, що, схоже, сильно ускладнювало рух їхніх ніг і ходьбу загалом.
Знахідки показують, що в пізніший період у просунутих птерозаврів мембрана вже розділилася вздовж середньої лінії — це дало змогу кожній задній кінцівці рухатися незалежно. Дослідники вважають, що цей виток еволюції, по суті, став ключовим нововведенням, яке в поєднанні зі змінами в руках і ногах птерозаврів значно поліпшило їхню здатність пересуватися по суші.
Доктор Анвін з колегами вважає, що саме це стало ключем до відкриття більших тез. Звільнившись від обмежень, пов’язаних із лазінням, ці пізні птерозаври змогли вирости до величезних розмірів, а деякі види стали справжніми гігантами мезозою
Команда стверджує, що отримані ними результати є прикладом того, чому вихід за рамки певних особливостей часто є одним із найкращих способів зробити нові відкриття.
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…
Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…
На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…
Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…