Коли доба на Землі тривала лише 22 години: на планеті відбувалися дивні речі

Обертання Землі сповільнюється через приливну взаємодію планети з Місяцем, а це означає, що в минулому дні були набагато коротшими. На перший погляд, 22-годинний день нічим особливо не відрізнятиметься від звичного нам 24-годинного, але вчені кажуть, що різниця була колосальною, пише ArsTechnica.

Деякі моделі показали, що певна тривалість дня може перебувати в резонансі з іншими ефектами, які виникають під час обертання планети. Це може компенсувати опір, спричинений припливами та відливами.

У новій роботі вчені показали, як вищезгадані резонанси можуть вплинути на клімат. Результати дослідження говорять про те, дощі переважно йтимуть лише в ранкові та вечірні години, а полуденне небо залишатиметься безхмарним. У результаті цього Земля буде сильно нагріватися.

Як відомо, вдень Сонце нагріває повітря на Землі. Своєю чергою нагрітий газ розширюється, тому атмосфера Землі розширюється на денній стороні і потім знову стискається в міру охолодження. Така різниця створює додатковий важіль для Сонця і Місяця, які чинять свій гравітаційний вплив на земну атмосферу. Така складна система буквально перемішує нашу атмосферу, допомагаючи формувати погоду на планеті.

У моделюванні було змінено тривалість дня, інтенсивність сонячної активності та концентрацію вуглекислого газу до значень, які були на Землі, коли в добі було 22 години. Така “гримуча суміш” існувала на Землі в докембрійському періоді.

Середні температури та різниця між денним і нічним тиском почали зростати, коли тривалість дня досягла 21 години. Пікові показники були зафіксовані з 22 годинами в добі та пішли на спад, рухаючись у бік 24 години.

На сьогодні різниця між мінімальним і максимальним добовим атмосферним тиском становить близько 110 Паскалів. Але за тривалості доби у 22 години, він становив 330 Паскалів.

Середні температури підвищилися на кілька градусів, це саме те, чого зараз намагається уникнути людство. Додавання в модель метану, який імітує озон у стародавній атмосфері Землі, піднімає температуру ще на кілька градусів. Вологість атмосфери збільшується приблизно на 10%, а кількість опадів на 5%.

Але чому на Землі стає тепліше, коли час у добі скорочується? Частково це відбувається через зміни тиску, що змінює організацію тропічних хмар. Коли піки хмарності та опадів припадають на ранок і вечір, тоді денний час залишається відносно безхмарним. Це означає, що пік поглинання сонячної енергії припадає на пік сонячної активності.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago