Коли доба на Землі тривала лише 22 години: на планеті відбувалися дивні речі

Обертання Землі сповільнюється через приливну взаємодію планети з Місяцем, а це означає, що в минулому дні були набагато коротшими. На перший погляд, 22-годинний день нічим особливо не відрізнятиметься від звичного нам 24-годинного, але вчені кажуть, що різниця була колосальною, пише ArsTechnica.

Деякі моделі показали, що певна тривалість дня може перебувати в резонансі з іншими ефектами, які виникають під час обертання планети. Це може компенсувати опір, спричинений припливами та відливами.

У новій роботі вчені показали, як вищезгадані резонанси можуть вплинути на клімат. Результати дослідження говорять про те, дощі переважно йтимуть лише в ранкові та вечірні години, а полуденне небо залишатиметься безхмарним. У результаті цього Земля буде сильно нагріватися.

Як відомо, вдень Сонце нагріває повітря на Землі. Своєю чергою нагрітий газ розширюється, тому атмосфера Землі розширюється на денній стороні і потім знову стискається в міру охолодження. Така різниця створює додатковий важіль для Сонця і Місяця, які чинять свій гравітаційний вплив на земну атмосферу. Така складна система буквально перемішує нашу атмосферу, допомагаючи формувати погоду на планеті.

У моделюванні було змінено тривалість дня, інтенсивність сонячної активності та концентрацію вуглекислого газу до значень, які були на Землі, коли в добі було 22 години. Така “гримуча суміш” існувала на Землі в докембрійському періоді.

Середні температури та різниця між денним і нічним тиском почали зростати, коли тривалість дня досягла 21 години. Пікові показники були зафіксовані з 22 годинами в добі та пішли на спад, рухаючись у бік 24 години.

На сьогодні різниця між мінімальним і максимальним добовим атмосферним тиском становить близько 110 Паскалів. Але за тривалості доби у 22 години, він становив 330 Паскалів.

Середні температури підвищилися на кілька градусів, це саме те, чого зараз намагається уникнути людство. Додавання в модель метану, який імітує озон у стародавній атмосфері Землі, піднімає температуру ще на кілька градусів. Вологість атмосфери збільшується приблизно на 10%, а кількість опадів на 5%.

Але чому на Землі стає тепліше, коли час у добі скорочується? Частково це відбувається через зміни тиску, що змінює організацію тропічних хмар. Коли піки хмарності та опадів припадають на ранок і вечір, тоді денний час залишається відносно безхмарним. Це означає, що пік поглинання сонячної енергії припадає на пік сонячної активності.

Ольга Степанова

Recent Posts

У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону

У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…

22 секунди ago

Ексміністр Милованов звинуватив у погрозах відому журналістку Соколову: деталі скандалу

Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов заявив, що журналістка Яніна Соколова нібито…

8 хв. ago

Нехороші новини для тих, хто худне: ось, що вам весь час заважає

Відновлення ваги після дієти або програми схуднення є дуже поширеним явищем. Згідно з новими дослідженнями, "пам’ять" жирових клітин…

15 хв. ago

І сюди дісталися: додаткові податки на подарунки та спадщину доведуть до відчаю

Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…

24 хв. ago

Стало відомо, чим Путін розплачується з Кімом за зброю та солдатів

Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…

33 хв. ago

“Не створені для війни”: українські волейболісти пояснили свою втечу з країни

Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…

41 хв. ago