Коли доба на Землі тривала лише 22 години: на планеті відбувалися дивні речі

Обертання Землі сповільнюється через приливну взаємодію планети з Місяцем, а це означає, що в минулому дні були набагато коротшими. На перший погляд, 22-годинний день нічим особливо не відрізнятиметься від звичного нам 24-годинного, але вчені кажуть, що різниця була колосальною, пише ArsTechnica.

Деякі моделі показали, що певна тривалість дня може перебувати в резонансі з іншими ефектами, які виникають під час обертання планети. Це може компенсувати опір, спричинений припливами та відливами.

У новій роботі вчені показали, як вищезгадані резонанси можуть вплинути на клімат. Результати дослідження говорять про те, дощі переважно йтимуть лише в ранкові та вечірні години, а полуденне небо залишатиметься безхмарним. У результаті цього Земля буде сильно нагріватися.

Як відомо, вдень Сонце нагріває повітря на Землі. Своєю чергою нагрітий газ розширюється, тому атмосфера Землі розширюється на денній стороні і потім знову стискається в міру охолодження. Така різниця створює додатковий важіль для Сонця і Місяця, які чинять свій гравітаційний вплив на земну атмосферу. Така складна система буквально перемішує нашу атмосферу, допомагаючи формувати погоду на планеті.

У моделюванні було змінено тривалість дня, інтенсивність сонячної активності та концентрацію вуглекислого газу до значень, які були на Землі, коли в добі було 22 години. Така “гримуча суміш” існувала на Землі в докембрійському періоді.

Середні температури та різниця між денним і нічним тиском почали зростати, коли тривалість дня досягла 21 години. Пікові показники були зафіксовані з 22 годинами в добі та пішли на спад, рухаючись у бік 24 години.

На сьогодні різниця між мінімальним і максимальним добовим атмосферним тиском становить близько 110 Паскалів. Але за тривалості доби у 22 години, він становив 330 Паскалів.

Середні температури підвищилися на кілька градусів, це саме те, чого зараз намагається уникнути людство. Додавання в модель метану, який імітує озон у стародавній атмосфері Землі, піднімає температуру ще на кілька градусів. Вологість атмосфери збільшується приблизно на 10%, а кількість опадів на 5%.

Але чому на Землі стає тепліше, коли час у добі скорочується? Частково це відбувається через зміни тиску, що змінює організацію тропічних хмар. Коли піки хмарності та опадів припадають на ранок і вечір, тоді денний час залишається відносно безхмарним. Це означає, що пік поглинання сонячної енергії припадає на пік сонячної активності.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чому світло вимикають навіть вночі: дали пояснення

Світло вимикають вночі по буднях, коли споживання електроенергії і так низьке. У ДТЕК надали пояснення.

9 хв. ago

Назвали дві категорії студентів, які отримають відстрочку

Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін повідомив, що в Україні відстрочку від призову матимуть дві категорії студентів.

20 хв. ago

Стало відомо, що зробила РФ із захопленими українськими кораблями

Росіяни пограбували всі українські кораблі, захоплені під час незаконної анексії Криму.

36 хв. ago

Що одягати в спеку: поради стилістів

Літня спека вимагає не лише дотримання правил здоров'я, але й уважного підходу до вибору гардеробу.

48 хв. ago

Чому зараз не варто вести мирні переговори з РФ: у ЗСУ назвали загрозу

Якщо зараз вести мирні переговори з РФ щодо кордонів на тих лініях, які є зараз, то за…

59 хв. ago

В Україні позбавлятимуть волі за оренду банківських карток

В Україні набула поширення шахрайська схема, в якій активно використовуються чужі банківські картки. У Держспецзв’язку…

1 годину ago