Науковці під час спроб повернути до життя вимерлого шерстистого мамонта, що вимер, домоглися значного успіху. За допомогою редагування генів вони створили “шерстисту мишу”, пише Newsweek.
Зазначається, що команда генетиків і біотехнологів із компанії Colossal Biosciences наділила гризунів густішим хутром, золотистим хутром та іншими рисами, які роблять їх пристосованими до холодного клімату. Ці характери
“Колосальна “шерстиста миша” – це переломний момент у нашій місії з боротьби з вимиранням. Цей успіх робить нас на крок ближче до нашої мети – повернення шерстистого мамонта”, – сказав співзасновник і генеральний директор Colossal Biosciences Бен Ламм.
У своїй останній роботі вчені проаналізували геноми 62 слонів і 59 мамонтів, датовані періодом від 1 200 000 до 3 500 років тому. Вони вибрали ті гени, які мають значний вплив на шерсть та інші ознаки, що допомагають адаптуватися до холодних умов навколишнього середовища.
У виданні зазначили, що команда дослідників зосередила свою увагу на наборі генів, які відрізняють шерстистих мамонтів від азіатських слонів. Після цього список було скорочено до 10 генів, які відіграють ключову роль у властивостях шерсті та ліпідному обміні, а також сумісні з мишами.
За словами дослідників, унаслідок редагування генів у “шерстистої миші” змінився цикл росту шерсті – її шерсть може рости втричі довше, ніж у мишей дикого типу. Крім цього миші отримали вовняну текстуру, хвилясту шерсть і завиті вуса.
Вчені впевнені, що “шерстиста миша” може не тільки прокласти шлях до потенційного повернення шерстистого мамонта, а й стане живою моделлю для вивчення адаптації ссавців до холодного клімату.
“Ми розширили межі генної інженерії, скоординувавши безліч складних модифікацій ознак у живих тварин з винятково високою ефективністю. Це досягнення демонструє як технічний досвід наших учених, так і можливості нашої платформи генної інженерії для отримання передбачуваних фенотипів”, – заявив молекулярний мікробіолог Майкл Абрамс, один із керівників команди Colossal’s Mammoth Team.
На півночі Італії почали платити по 100 тисяч євро тим, хто готовий переїхати в гірські…
Мішки під очима — не просто про втому чи косметику. Це може бути сигнал про…
Студенти більше не можуть спати спокійно. У квітні ТЦК активніше перевірятимуть навчальні довідки. І якщо…
Кривава драма на Волині. У ніч проти 30 березня біля лісу в Луцькому районі невідомий…
В Україні знову повернули обов’язкові перевірки лічильників. І хто проґавить — платитиме не за себе,…
В Україні від квітня 2025-го посилюється відповідальність за спроби “вислизнути” від мобілізації. І мова вже…