У новому звіті NASA йдеться, що найбільшим ризиком для безпеки Міжнародної космічної станції (МКС) є витік повітря з російського модуля “Звезда”, який триває вже 5 років. Повітря все частіше виходить із тунелю, що з’єднує стикувальний порт із російським модулем. Цій проблемі було присвоєно найвищий рівень ризику. І водночас у NASA вважають, що загрози для безпеки екіпажу немає, пише Space.
Згідно зі звітом NASA, тільки цього року кількість повітря, що виходить із російського модуля “Звезда”, значно збільшилася. Повідомляється, що NASA і “Роскосмос” вивчають цю проблему, але необхідно вжити заходів для того, щоб космічна станція змогла працювати ще протягом 6,5 років до того, як її буде зведено з орбіти і затоплено в Тихому океані. Водночас витік повітря на МКС, як нещодавно заявили представники NASA, не становить безпосередньої загрози для астронавтів.
Офіційні особи NASA заявили, що витік повітря залишається контрольованим і ремонтні роботи, проведені раніше цього року, дали змогу трохи знизити його рівень. Джим Фрі, заступник адміністратора NASA заявив, що космічне агентство працює спільно з “Роскосмосом”, щоб зрозуміти джерела витоку і те, як вони впливають на роботу космічної станції.
Проте у звіті зазначено, що витік повітря в російському модулі “Звезда”, запущеному у 2000 році, являє собою найбільший ризик для безпеки МКС. Ризик було підвищено до рівня 5 за п’ятибальною шкалою на підставі дослідження.
Витік повітря вперше виник 2019 року в тому місці, де модуль “Звезда” з’єднується з одним із восьми стикувальних портів МКС.
Представники NASA заявили, що “Роскосмос” завжди може закрити люк у модуль, якщо витік стане неприйнятним. Але поки що NASA і росіяни не домовилися про те, який рівень витоку повітря являє собою неприпустиму загрозу.
У цьому разі МКС втратить стикувальний порт, що може вплинути на доставку необхідних вантажів на станцію, а також потребуватиме додаткового палива для підтримання висоти і положення станції, ідеться у звіті. Річ у тім, що російські космічні кораблі, пристиковані до порту, регулярно запускають двигуни, щоб підняти МКС вище на її орбіті, оскільки атмосфера Землі повільно тягне станцію вниз.
Джерело витоку повітря залишається невідомим, але поки що інших витоків на МКС виявлено не було.
У порівнянні з минулим роком попит на оренду квартир у західних областях України зменшується, тоді…
Платіжна дисципліна населення знизилася, тож рівень заборгованості за житлово-комунальні послуги зростає. За невчасну оплату споживачам…
Bitcoin встановив новий рекорд, подолавши позначку в 109 400 доларів. Такий стрибок пов'язують зі зростанням…
Перший серійний бізнес-джет Global 8000 уперше піднявся в повітря. Про це повідомляє компанія Bombardier, яка створила літак. Випробувальний…
Користувачі державного банку "Ощадбанк" можуть залишитися без доступу до свого акаунта в мобільному застосунку або…
Територіальні центри комплектування (ТЦК) змінюють правила відстрочок для обмежено придатних. Про це пише "Судово-юридична газета". Громадяни, які підлягають…