З російського сегмента МКС уже 5 років виходить повітря: це найбільша загроза для станції

У новому звіті NASA йдеться, що найбільшим ризиком для безпеки Міжнародної космічної станції (МКС) є витік повітря з російського модуля “Звезда”, який триває вже 5 років. Повітря все частіше виходить із тунелю, що з’єднує стикувальний порт із російським модулем. Цій проблемі було присвоєно найвищий рівень ризику. І водночас у NASA вважають, що загрози для безпеки екіпажу немає, пише Space.

Згідно зі звітом NASA, тільки цього року кількість повітря, що виходить із російського модуля “Звезда”, значно збільшилася. Повідомляється, що NASA і “Роскосмос” вивчають цю проблему, але необхідно вжити заходів для того, щоб космічна станція змогла працювати ще протягом 6,5 років до того, як її буде зведено з орбіти і затоплено в Тихому океані. Водночас витік повітря на МКС, як нещодавно заявили представники NASA, не становить безпосередньої загрози для астронавтів.

Офіційні особи NASA заявили, що витік повітря залишається контрольованим і ремонтні роботи, проведені раніше цього року, дали змогу трохи знизити його рівень. Джим Фрі, заступник адміністратора NASA заявив, що космічне агентство працює спільно з “Роскосмосом”, щоб зрозуміти джерела витоку і те, як вони впливають на роботу космічної станції.

Проте у звіті зазначено, що витік повітря в російському модулі “Звезда”, запущеному у 2000 році, являє собою найбільший ризик для безпеки МКС. Ризик було підвищено до рівня 5 за п’ятибальною шкалою на підставі дослідження.

У новому звіті NASA йдеться про те, що найбільшим ризиком для безпеки Міжнародної космічної станції (МКС) є витік повітря з російського модуля “Звезда”, який триває вже 5 років Фото: NASA

Витік повітря вперше виник 2019 року в тому місці, де модуль “Звезда” з’єднується з одним із восьми стикувальних портів МКС.

Представники NASA заявили, що “Роскосмос” завжди може закрити люк у модуль, якщо витік стане неприйнятним. Але поки що NASA і росіяни не домовилися про те, який рівень витоку повітря являє собою неприпустиму загрозу.

У цьому разі МКС втратить стикувальний порт, що може вплинути на доставку необхідних вантажів на станцію, а також потребуватиме додаткового палива для підтримання висоти і положення станції, ідеться у звіті. Річ у тім, що російські космічні кораблі, пристиковані до порту, регулярно запускають двигуни, щоб підняти МКС вище на її орбіті, оскільки атмосфера Землі повільно тягне станцію вниз.

Джерело витоку повітря залишається невідомим, але поки що інших витоків на МКС виявлено не було.

Романчук Микола

Recent Posts

“На прицілі” у ТЦК: кого з українців у квітні мобілізуватимуть в першу чергу

В Україні продовжується загальна мобілізація. А це означає, що багато наших співвітчизників у квітні продовжуватимуть…

8 хв. ago

Шість продуктів, які крадуть роки вашого життя

Сучасний ритм життя часто змушує нас нехтувати здоровим харчуванням, обираючи швидкі та зручні варіанти. Проте,…

16 хв. ago

Дорослі по всьому світу почали скуповувати м’які іграшки: неочікувана причина

Макс Генеков, докторант з клінічної психології в Університеті Пенсильванії, батько та власник плюшевих іграшок, зізнається,…

23 хв. ago

У МОЗ не змогли пояснити, чому до списку ліків зі знижкою увійшов клофелін

У Міністерстві охорони здоров’я не змогли чітко відповісти, які саме лікарські засоби увійшли до так…

32 хв. ago

Відкриття рахунку ще та авантюра: “Ощадбанк” штовхає пенсіонерів у “кредитну пастку”

Пенсіонери обурені обслуговуванням у відділеннях "Ощадбанку". Співробітники у спробах виконати план вже не просто нав'язують,…

41 хв. ago

Марін Ле Пен заборонили балотуватися на держпосади на п’ять років

Лідерку французької ультраправої партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен і вісім членів Європарламенту визнано винними…

49 хв. ago