З російського сегмента МКС уже 5 років виходить повітря: це найбільша загроза для станції

У новому звіті NASA йдеться, що найбільшим ризиком для безпеки Міжнародної космічної станції (МКС) є витік повітря з російського модуля “Звезда”, який триває вже 5 років. Повітря все частіше виходить із тунелю, що з’єднує стикувальний порт із російським модулем. Цій проблемі було присвоєно найвищий рівень ризику. І водночас у NASA вважають, що загрози для безпеки екіпажу немає, пише Space.

Згідно зі звітом NASA, тільки цього року кількість повітря, що виходить із російського модуля “Звезда”, значно збільшилася. Повідомляється, що NASA і “Роскосмос” вивчають цю проблему, але необхідно вжити заходів для того, щоб космічна станція змогла працювати ще протягом 6,5 років до того, як її буде зведено з орбіти і затоплено в Тихому океані. Водночас витік повітря на МКС, як нещодавно заявили представники NASA, не становить безпосередньої загрози для астронавтів.

Офіційні особи NASA заявили, що витік повітря залишається контрольованим і ремонтні роботи, проведені раніше цього року, дали змогу трохи знизити його рівень. Джим Фрі, заступник адміністратора NASA заявив, що космічне агентство працює спільно з “Роскосмосом”, щоб зрозуміти джерела витоку і те, як вони впливають на роботу космічної станції.

Проте у звіті зазначено, що витік повітря в російському модулі “Звезда”, запущеному у 2000 році, являє собою найбільший ризик для безпеки МКС. Ризик було підвищено до рівня 5 за п’ятибальною шкалою на підставі дослідження.

МКСМКС
У новому звіті NASA йдеться про те, що найбільшим ризиком для безпеки Міжнародної космічної станції (МКС) є витік повітря з російського модуля “Звезда”, який триває вже 5 років Фото: NASA

Витік повітря вперше виник 2019 року в тому місці, де модуль “Звезда” з’єднується з одним із восьми стикувальних портів МКС.

Представники NASA заявили, що “Роскосмос” завжди може закрити люк у модуль, якщо витік стане неприйнятним. Але поки що NASA і росіяни не домовилися про те, який рівень витоку повітря являє собою неприпустиму загрозу.

У цьому разі МКС втратить стикувальний порт, що може вплинути на доставку необхідних вантажів на станцію, а також потребуватиме додаткового палива для підтримання висоти і положення станції, ідеться у звіті. Річ у тім, що російські космічні кораблі, пристиковані до порту, регулярно запускають двигуни, щоб підняти МКС вище на її орбіті, оскільки атмосфера Землі повільно тягне станцію вниз.

Джерело витоку повітря залишається невідомим, але поки що інших витоків на МКС виявлено не було.

Романчук Микола

Recent Posts

У Мінсоцполітики пояснили, як держава планує знизити рівень бідності в Україні

Станом на сьогодні в Україні близько 8,8 мільйона людей живуть за межею бідності — це…

2 години ago

ЦРУ готове передати Трампу дані про хімзброю в Україні

Директор Центрального розвідувального управління США Джон Реткліфф повідомив, що готовий надати президенту Дональду Трампу розвіддані…

2 години ago

ТЦК штрафуватимуть і українських жінок: за які порушення передбачено відповідальність

Жінки з медичною чи фармацевтичною освітою зобов’язані стати на військовий облік у ТЦК. У разі…

2 години ago

У Конгресі США представлять законопроєкт про нові санкції проти Росії

У середу, 9 липня, в американському Конгресі представлять ініціативу сенатора Ліндсі Грема щодо жорстких економічних…

4 години ago

Трамп змінює позицію щодо України після терористичних атак РФ — NYT

Останні удари Росії змусили адміністрацію Трампа змінити тональність щодо війни в Україні. У Вашингтоні заговорили…

4 години ago

Хрусткі огірки з гірчицею: рецепт пікантної заготовки на зиму

Цей рецепт маринованих огірків із гірчицею дозволяє отримати ідеальну текстуру й яскравий смак. Огірки зберігають…

4 години ago