Космічний апарат NASA Solar Dynamics Observatory зафіксував найпотужніший вибух на Сонці, який стався в четвер, 3 жовтня. Як показують спостереження за нашою зіркою, цього дня стався найпотужніший спалах на Сонці з 2017 року. Колосальне виверження енергії та випромінювання визнали спалахом класу Х9.05. На Землі вже відбулося вимкнення радіозв’язку, але прогнозується ще поява геомагнітної бурі та сильних полярних сяйв, пише Space.
Спалах на Сонці, який є найсильнішим за останні 7 років, виник у тій самій сонячній плямі, в якій у вівторок, 1 жовтня, з’явилося ще одне виверження класу Х. Як уже писав Фокус, це був спалах класу Х7.1, через який на деякий час зник радіозв’язок над Тихим океаном. Разом із минулим спалахом у космос вирвався величезний потік гарячої плазми, яка, згідно з прогнозами вчених, має досягти Землі або в п’ятницю, 4 жовтня, або в суботу, 5 жовтня. Результатом цього зіткнення із Землею стане геомагнітна буря середньої потужності і полярні сяйва, які можна буде побачити в нижчих широтах, а не тільки в районі полюсів.
Тепер же в сонячній плямі AR3842 виник ще один спалах класу Х, якому було присвоєно значення, з огляду на його потужність, Х9.05. Науковці, які опікуються космічною погодою, заявили, що це наразі найсильніше виверження енергії й випромінювання на Сонці в поточному 25-му сонячному циклі й такої потужної події не спостерігали з 2017 року. 7 років тому, ще під час 24-го сонячного циклу (у Сонця 11-річний цикл активності з періодами її підвищення і спаду), на нашій зірці сталися два колосальні спалахи класу X11.8 і X13.3.
Наразі науковці вважають, що в Сонця розпочався період підвищеної активності або сонячний максимум, який триватиме протягом приблизно року. Тому поява найсильніших спалахів класу Х стане звичайним явищем.
Після появи на Сонці рекордного спалаху 3 жовтня, його випромінювання за лічені хвилини досягло Землі та іонізувало верхню частину атмосфери нашої планети. Це призвело до того, що було створено більш щільне середовище, яке заважає нормальному переміщенню високочастотних короткохвильових радіосигналів. У результаті на деякий час над Європою та Африкою зник радіозв’язок.
Космічний апарат NASA також виявив, що разом зі спалахом Х9.05 відбулося виверження плазми або корональний викид маси. Через те, що плазма рухається набагато повільніше, ніж світло, цей потужний викид на Сонці досягне Землі вже в суботу, 5 жовтня, ввечері, або ж у неділю, 6 жовтня, як прогнозують учені. Зіткнення гарячої плазми, яка несе електрично заряджені частинки, з магнітним полем Землі призведе, як передбачається, до появи геомагнітної бурі середньої потужності. Тобто геомагнітні бурі на Землі будуть присутні протягом кількох днів. Такі явища можуть негативно позначитися на роботі супутників на навколоземній орбіті, а також на роботу енергетичних систем на Землі.
Ще така геомагнітна буря може спричинити виникнення особливо яскравих полярних сяйв у тих регіонах планети, де їх зазвичай не спостерігають.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…