У Китаї розробили літаючого робота, який буде шукати воду на південному полюсі Місяця

Китай використає літаючий робот, аби шукати воду на південному полюсі Місяця. За даними South China Morning Post (SCMP), китайська місія “Чан’е-7” у наступному році буде мати “розумний роботизований літаючий детектор” для дослідження південного полюса Місяця, пише Interesting Engineering.

Такий робот повинен буде перевірити наявність та розташування водяного льоду у постійно затінених кратерах. Зазначається, що така місія почнеться у 2026 році. Таке дослідження є важливим кроком у досягненні мети Китаю, а саме висадки людей на Місяць до 2030 року. 

Основною метою цього робота буде пошук та аналіз водяного льоду у постійно затінених кратерах південного полюса Місяця, адже це важливо для майбутніх місячних поселень, оскільки воду можна використовувати для питання, виробництва кисню та ракетного палива. 

“Місія “Чан’е-7″ досліджуватиме цей регіон за допомогою орбітального апарату, посадкового модуля, місяцеходу та літаючого детектора. Ці дослідники працюватимуть разом, щоб провести найповніше дослідження регіону”, – підкреслили у матеріалі.

Учасники місії називають цей детектор “надзвичайно розумним”, адже він спроєктований для різних рухів, включаючи лазіння, повзання, стрибки та політ на ракетній тязі. 

“Ракетна силова установка літаючого детектора дозволяє йому функціонувати у вакуумі Місяця. Він буде оснащений паливними баками та рушіями для здійснення польотів. Ці особливості дають роботу можливість швидко злітати і приземлятися в різних складних місячних локаціях”, – додали у виданні.

Крім того, конструкція шестиногого літаючого апарата забезпечить безпечні посадки на крутих схилах. За даними SCMP, робот також може планувати траєкторії своїх ніг та спільний рух для навігації на Місяці. 

“Традиційні місяцеходи обмежені своїми колесами і обмежені невеликим радіусом навколо місця посадки. Літаючий детектор, однак, може стрибати на десятки кілометрів, досліджуючи глибокі кратери і затінені регіони, недоступні для його колісних аналогів”, – підкреслили в Interesting Engineering.

Зазначається, що після цієї місії Китай має намір запустити “Чан’е-8” у 2028 році. Якщо ці місії будуть успішними, то країна запустить вже пілотовані подорожі до 2030 року. 

Романчук Микола

Recent Posts

Українцям почали скорочувати пенсії: чиї виплати стануть меншими

На початку 2025 року в Україні розпочався процес зниження пенсійних виплат для деяких категорій пенсіонерів.…

3 хв. ago

Українці змушені платити за зруйноване житло: які квитанції нараховують

На четвертому році повномасштабної війни українцям нараховують плату за утримання багатоквартирних будинків, що зруйновані внаслідок…

12 хв. ago

В Україні перевірять понад 100 вишів і коледжів через чоловіків призовного віку

В Україні розпочинаються позапланові перевірки понад сотні закладів вищої та фахової передвищої освіти. У ході перевірок вивчатимуться…

21 хв. ago

Нардепи хочуть отримувати більше грошей на оренду житла: подробиці

Народним депутатам України можуть збільшити розмір компенсації на оренду житла. Відповідну постанову зареєстрували у Верховній…

29 хв. ago

Отримає 100 тисяч фунтів. Трампу підкорилося унікальне досягнення

Англійський снукерист Джадд Трамп став автором сотого сенчурі (серія у 100 очок і більше за…

38 хв. ago

Українці в США: як залишитися легально в країні, якщо закінчився термін U4U

Тисячі українців завдяки програмі Uniting for Ukraine (U4U) мали можливість проживати у США до 2…

47 хв. ago