Пращури сучасних пінгвінів були гігантськими – їхній зріст міг сягати двох метрів, вони співіснували з китами-базилозавридами. Про це йдеться у дописі на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Науковці зазначають, що найдавнішими відомими предками сучасних пінгвінів є представники роду Waimanu. Їхні кістки були знайдені в породах, що датуються 60-62 мільйонами років тому – лише через кілька мільйонів років після вимирання динозаврів, водних рептилій, птерозаврів тощо. Вже тоді ранні пінгвіни втратили здатність літати.
“Вони існували на території сучасної Нової Зеландії, яка тоді була відділена від Австралії, південної Африки та південної Америки лише вузькими протоками. З території тогочасної Нової Зеландії пінгвіни розповсюдилися узбережжями тодішніх Південної Америки та Антарктиди, яка ще не була вкрита льодовиками”, – йдеться у повідомленні наукового центру.
З утворенням Антарктичної циркумполярної течії та початком зледеніння Антарктиди, пращури пінгвінів розвинули значне видове різноманіття. Наприклад, в еоценових відкладах острова Сеймур (басейн Джеймса Росса, північна частина Антарктичного півострова) виявлено десять видів викопних пінгвінів.
“Деякі з них сягали великих розмірів, перевершуючи найбільшого нині імператорського пінгвіна. Висота Palaeeudyptes klekowskii могла становити від 1,6 до 2 метрів. Ці гіганти співіснували з архаїчними китами-базилозавридами та ранніми предками сучасних вусатих китів у Південному океані”, – кажуть вчені.
Науці поки не вдалося знайти скам’янілі кістки пінгвінів крейдового періоду, які б прямо пов’язували їх з літаючими птахами. Натомість вчені досліджують морфологічні особливості та геноми сучасних пінгвінів та інших птахів. З’ясувалося, що найближчими родичами пінгвінів є альбатроси, качурки та буревісники.
Використовуючи метод молекулярного годинника, який базується на постійній швидкості змін у ДНК, дослідники встановили, що еволюційні гілки пінгвінів та буревісникоподібних розійшлися приблизно 71-68 мільйонів років тому.
У науковому центрі додали, що біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко займається палеонтологічними дослідженнями. Він відтворює вигляд вимерлих видів за допомогою комп’ютерної графіки. Тож, якщо із льодовика буде витягнуто скелет древнього пінгвіна, українські вчені зможуть відновити його зовнішній вигляд.
Українцям повідомили, що після 28 лютого частина заброньованих українців підлягатиме мобілізації, попередив народний депутат Олександр Федієнко. Він…
Влада Венесуели затримала сімох іноземних «найманців», серед яких двоє громадян США, двоє громадян Колумбії та…
У Лос-Анджелесі, де вирують лісові пожежі, вогонь перекинувся на дорогі вілли в елітному районі Пасіфік-Палісейдс.…
Мільярдер Ілон Маск назвав прем'єра Канади Джастіна Трюдо «дівчиною, думка якої не є важливою». Так він відреагував на заяву…
5 лютого в Україні відзначатимуть нове свято – День Державної спеціальної служби транспорту. Відповідний указ…
Китайський портовий оператор Shandong Port Group закрив свої порти для танкерів російського "тіньового флоту", які…