Американські вчені з Каліфорнійського університету в Берклі створили порошок, здатний поглинати вуглекислий газ з повітря та вивільняти його за відносно низької температури. Про це пише The Guardian.
За словами авторів розробки, матеріал є кристалічним ковалентним органічним каркасом на основі олефіну. Його сильні хімічні зв’язки дозволяють речовині поглинати вуглець із атмосфери. Сама речовина нешкідлива для довкілля та здоров’я людини.
Команда протестувала новий порошок у лабораторії та виявила, що він може успішно вбирати та виділяти вуглець понад 100 разів.
Кристали заповнюються вуглецем приблизно за дві години, а потім їх потрібно нагріти, щоб звільнити газ, перш ніж розпочати процес знову. Для виділення вуглецю потрібна температура близько 50. Це робить речовину більш досконалою порівняно з іншими методами, що вимагають набагато вищої температури для отримання вуглекислоти. На думку вчених, розробка зможе вирішити одну з головних проблем технологій із прямого захоплення вуглекислого газу з повітря, пов’язану з високою енергоємністю процесу.
До слова, майже два десятиліття тому рівень метану в атмосфері, небезпечного парникового газу, який у короткостроковій перспективі є більш ніж у 80 разів потужнішим за вуглекислий газ, почав збільшуватися. На думку вчених, вони з’ясували причину такої катастрофічної ситуації.
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…
На трасі Київ-Одеса розгорнулася гонитва на швидкості до 180 км/год. Поліцейські разом із представниками територіального…
Француженка Анна, сподіваючись на щире кохання між нею та актором Бредом Піттом, втратила 830 тисяч…
Внаслідок ранкової ворожої атаки на Київ вже є четверо загиблих у Шевченківському районі. Ще троє людей постраждалих.…
Українські біженці у Великій Британії стикаються з проблемами через складнощі з продовженням віз. Затримки з…