Новий прорив у фізиці: за допомогою сонячної енергії можна виплавляти сталь

Вчені використовували сонячну енергію, щоб нагріти об’єкт до 1000 градусів Цельсія, а цього достатньо, щоб забезпечити енергією сталеливарну піч. У новому дослідженні, результати якого опубліковані в журналі Device, показано, як енергія Сонця може замінити викопне паливо у виробничих процесах із найвищою температурою, таких як виплавка сталі, пише Live Science.

Для того щоб створити такі матеріали, як скло, цемент, сталь і кераміка, потрібно нагрівати сировину для їхнього виробництва до температури, яка перевищує 1000 градусів Цельсія.

Поки що використання сонячної енергії для досягнення таких температур вважається економічно невигідним і дорогим заняттям. Тому для забезпечення енергією печей, у яких виробляють такі матеріали, використовується енергія на основі вуглецю, яку отримують від використання нафти або вугілля. На ці галузі припадає приблизно чверть світового споживання енергії, кажуть учені.

За слова авторів дослідження, потрібно позбавити повністю енергетику від вуглецю та викопного палива, що має найважливіше значення для боротьби зі зміною клімату. Також автори вказують на те, що деякі люди думають про електрику тільки як про енергію, але насправді близько половини енергії використовується у вигляді тепла.

Під час дослідження вчені використовували властивість, яка називається ефектом теплової пастки. Тобто напівпрозорі матеріали сильно поглинають сонячне світло і випускають його потім у вигляді тепла. Тому вчені направили сонячне випромінювання на стрижень із синтетичного кварцу, який утримував тепло. Потім вони прикріпили його до непрозорої кремнієвої пластини, яка поглинала тепло кристала.

Виявилося, що під час падіння світла з інтенсивністю 135 Сонць, температура кремнієвої пластини піднялася до 1050 гарусів Цельсія, температура кварцового стрижня залишилася на рівні 600 градусів Цельсія. Далі вчені провели досліди з різними матеріалами, зокрема з рідинами і газами, які можуть діяти як теплові пастки, і їм вдалося отримати ще вищу температуру.

Тепер вчені вивчають, як цю технологію можна використовувати в ширшому масштабі, щоб підвищити ймовірність її впровадження в різних галузях.

Ольга Степанова

Recent Posts

Відомий японський волонтер може покинути Україну: яка причина

Японський волонтер Фумінорі Цучіко, який відкрив безплатне кафе в Харкові, під назвою FuMi Caffe, заявив, що може…

1 хв. ago

Над Україною знову помітили пасажирський літак з РФ: що сталося

Над Україною вкотре помітили пасажирський літак. За даними Flightradar24, російський авіалайнер потрапив у закритий авіаційний простір України…

8 хв. ago

Заплатите більше, навіть якщо фактично споживаєте менше: газовики зробили попередження

Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…

17 хв. ago

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

26 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

34 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

44 хв. ago