Новий прорив у фізиці: за допомогою сонячної енергії можна виплавляти сталь

Вчені використовували сонячну енергію, щоб нагріти об’єкт до 1000 градусів Цельсія, а цього достатньо, щоб забезпечити енергією сталеливарну піч. У новому дослідженні, результати якого опубліковані в журналі Device, показано, як енергія Сонця може замінити викопне паливо у виробничих процесах із найвищою температурою, таких як виплавка сталі, пише Live Science.

Для того щоб створити такі матеріали, як скло, цемент, сталь і кераміка, потрібно нагрівати сировину для їхнього виробництва до температури, яка перевищує 1000 градусів Цельсія.

Поки що використання сонячної енергії для досягнення таких температур вважається економічно невигідним і дорогим заняттям. Тому для забезпечення енергією печей, у яких виробляють такі матеріали, використовується енергія на основі вуглецю, яку отримують від використання нафти або вугілля. На ці галузі припадає приблизно чверть світового споживання енергії, кажуть учені.

За слова авторів дослідження, потрібно позбавити повністю енергетику від вуглецю та викопного палива, що має найважливіше значення для боротьби зі зміною клімату. Також автори вказують на те, що деякі люди думають про електрику тільки як про енергію, але насправді близько половини енергії використовується у вигляді тепла.

Під час дослідження вчені використовували властивість, яка називається ефектом теплової пастки. Тобто напівпрозорі матеріали сильно поглинають сонячне світло і випускають його потім у вигляді тепла. Тому вчені направили сонячне випромінювання на стрижень із синтетичного кварцу, який утримував тепло. Потім вони прикріпили його до непрозорої кремнієвої пластини, яка поглинала тепло кристала.

Виявилося, що під час падіння світла з інтенсивністю 135 Сонць, температура кремнієвої пластини піднялася до 1050 гарусів Цельсія, температура кварцового стрижня залишилася на рівні 600 градусів Цельсія. Далі вчені провели досліди з різними матеріалами, зокрема з рідинами і газами, які можуть діяти як теплові пастки, і їм вдалося отримати ще вищу температуру.

Тепер вчені вивчають, як цю технологію можна використовувати в ширшому масштабі, щоб підвищити ймовірність її впровадження в різних галузях.

Ольга Степанова

Recent Posts

Іран, очікуючи на відповідь від Ізраїлю, відвів свої нафтотанкери

Іранські нафтоплави вийшли в міжнародні води через можливий удар Ізраїля по найбільшому нафтовому терміналу Ірану. Влада…

15 хв. ago

На Заході та в Україні ухвалили рішення про переговори з РФ: ЗМІ дізналися деталі

Офіційні особи на Заході та в Україні дійшли згоди щодо рішення, що основою для переговорів…

17 хв. ago

Варто звернутися до лікаря: вчені назвали ще одну причину поганого сну

Лікар-натуропат, докторка Беккі, нещодавно поділилася своїми спостереженнями в соціальних мережах, припустивши, що низький рівень кортизолу…

36 хв. ago

Не свистів у хаті: чоловік чиновниці на ліжку з доларами став героєм нової порції мемів

Вже другий день не зупиняються меми та жарти з приводу того, що у керівниці Хмельницького…

58 хв. ago

Мобілізація здивує цієї осені-зими: скільки українців планують призвати до кінця року

Згідно зі звітом The Times, Україна планує мобілізувати додатково 200 тисяч осіб до кінця року. Однак перспективи…

1 годину ago

З’явилися кадри звільнення газовидобувних веж біля Зміїного (відео)

Унікальна операція Сил оборони, як зазначають у Держприкордонслужбі, дає можливість українським захисникам контролювати значну частину…

1 годину ago