Незвичайне падіння сили магнітного поля Землі близько 591 і 565 млн років тому збіглося зі сплеском рівня в атмосфері й океанах, пише Phys.org.
Автори нового дослідження припускають, що такі зміни в магнітному полі та їхні наслідки, могли посприяти еволюції найбільш ранніх складних організмів. Відомо, що в той час між 600 і 540 млн років тому життя в основному було представлене м’якотілими організмами, відомими як Едіакарська біота.
У літописі скам’янілостей видно, що ці організми набули великого розмаїття у відрізку часу між 575 і 565 мільйонами років тому. Попередні дослідження показали, що такий стрибок еволюції був пов’язаний зі зростанням кисню в атмосфері та океані. Але поки що залишається загадкою, що саме призвело до стрибка кисню на Землі.
Дослідники Джон Тардуно та його колеги провели аналіз магнітних властивостей 21 кристала плагіоклазу. Це широко поширені мінерали земної кори, яким налічується 591 мільйон років. У кристалах плагіоклазу містилися крихітні магнітні мінерали, що зберегли рівень інтенсивності магнітного поля Землі в момент свого формування.
Результати такого аналізу показали, що в момент формування кристалів магнітне поле Землі було найслабшим за всю історію. За словами дослідників, напруженість магнітного поля була в 30 разів слабшою, ніж сьогодні.
Автори дослідження об’єднали отримані результати з попередніми вимірами і з’ясували, що магнітне поле залишалося ослабленим упродовж щонайменше 26 млн років. Цей відрізок часу збігається зі зростанням кисню на Землі.
Вчені припускають, що ослаблення магнітного поля дало змогу більшій кількості водню піти в космос. Шляхом цього відсоток кисню в атмосфері та океанах значно зріс. Таке зростання сприяло диверсифікації типів і складності організмів на планеті.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…