Під церквою в Мексиці знайшли «вхід до пекла»: подробиці від вчених

Вчені заявили про неймовірну знахідку у мексиканському місті Мітла, де під старовинною церквою вони виявили систему тунелів, що, за древніми віруваннями сапотеків, веде до підземного світу та пов’язана з богом смерті Пітао Безелао.

За даними Daily Star, це «ворота до пекла» відкрили завдяки сучасним технологіям: георадару, томографії та сейсмічним дослідженням. Їхній вік ще належить встановити, але легенди про ці місця сягають часів іспанської колонізації 16 століття, коли конкістадори зруйнували древнє місто Мітла і побудували на його місці церкву.

Тодішні священники писали, що замуровані печери під церквою є «воротами до пекла». Місцевий священник згадував «задні двері пекла», а печери вважали входом до підземного світу. Лише зараз, досліджуючи п’ять груп руїн, вченим вдалося виявити систему підземних камер глибоко під містом.

Що відкрили дослідники

Марко Вігато, керівник експедиції і засновник проєкту ARX, розповів, що тунелі під церквою Сан-Пабло-Апостол сягають значної глибини. Одна з найбільших камер має розміри 15 метрів у довжину і 10 метрів у ширину. Прохідні тунелі ведуть на північ, схід і південь, можливо, з’єднуючись з іншими геофізичними аномаліями в місті.

Легенди свідчать, що підземелля були місцем спочинку для сапотекських королів і верховних жерців, які поховані у найкращому вбранні — з пір’ям, золотими прикрасами та дорогоцінностями. У своїй праці «Географічний опис» (1674) священник Франсіско де Бургоа писав, що сапотекські монархи поховані з щитами і списами, готові до вічної битви.

Старовинні легенди та новітні відкриття

Франсіско де Бургоа також згадував дві інші печери: одну, де розміщена каплиця, а іншу — як місце поховання верховних жерців. Відповідно до його описів, там є «темна та жахлива кімната», куди скидали тіла жертв великих лордів та полеглих у боях. Сапотеки вірили, що лабіринт під містом був входом до пекла і центром культу бога смерті.

Марко Вігато вважає, що в тунелях століттями ховали королів і жерців. Вік тунелів досі залишається загадкою, однак масштаби підземного комплексу свідчать про його величезну роль в культурі сапотеків. Учені продовжують дослідження, і, можливо, ці тунелі ще розкриють більше таємниць стародавньої цивілізації.

Коломієць Надія

Recent Posts

МВФ закликає Україну до нового підвищення податків для швидкого залучення коштів

Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні підвищити податок на додану вартість (ПДВ) та акцизи на алкоголь…

5 хв. ago

Які речі із 90-х будуть особливо популярними зимового сезону 2024/2025

Повернення легенд: стилісти назвали речі, які будуть на піку модного олімпу ще кілька років поспіль.…

27 хв. ago

Німці дедалі частіше відмовляються заводити дітей – Deutsche Welle

У Німеччині народжується дедалі менше дітей – сумарний коефіцієнт народжуваності на сьогодні в країні –…

33 хв. ago

«У Конституції немає двох видів громадян». Безугла заявила про дискримінацію чоловіків

У Конституції немає двох видів громадян, тому як чоловіки, так і жінки мають захищати Україну…

35 хв. ago

Суворі санкції: як Чехія боротиметься з махінаціями українських біженців

Чехія оновила правила для українців, які отримують гуманітарну допомогу, якщо живуть разом із новоприбулими родичами.…

2 години ago

Учені розповіли, коли і через що вимре людство

Екстремальні температури можуть призвести до масового вимирання, яке в підсумку покладе кінець людству і ссавцям на Землі.…

2 години ago