Вчені заявили про неймовірну знахідку у мексиканському місті Мітла, де під старовинною церквою вони виявили систему тунелів, що, за древніми віруваннями сапотеків, веде до підземного світу та пов’язана з богом смерті Пітао Безелао.
За даними Daily Star, це «ворота до пекла» відкрили завдяки сучасним технологіям: георадару, томографії та сейсмічним дослідженням. Їхній вік ще належить встановити, але легенди про ці місця сягають часів іспанської колонізації 16 століття, коли конкістадори зруйнували древнє місто Мітла і побудували на його місці церкву.
Тодішні священники писали, що замуровані печери під церквою є «воротами до пекла». Місцевий священник згадував «задні двері пекла», а печери вважали входом до підземного світу. Лише зараз, досліджуючи п’ять груп руїн, вченим вдалося виявити систему підземних камер глибоко під містом.
Що відкрили дослідники
Марко Вігато, керівник експедиції і засновник проєкту ARX, розповів, що тунелі під церквою Сан-Пабло-Апостол сягають значної глибини. Одна з найбільших камер має розміри 15 метрів у довжину і 10 метрів у ширину. Прохідні тунелі ведуть на північ, схід і південь, можливо, з’єднуючись з іншими геофізичними аномаліями в місті.
Легенди свідчать, що підземелля були місцем спочинку для сапотекських королів і верховних жерців, які поховані у найкращому вбранні — з пір’ям, золотими прикрасами та дорогоцінностями. У своїй праці «Географічний опис» (1674) священник Франсіско де Бургоа писав, що сапотекські монархи поховані з щитами і списами, готові до вічної битви.
Старовинні легенди та новітні відкриття
Франсіско де Бургоа також згадував дві інші печери: одну, де розміщена каплиця, а іншу — як місце поховання верховних жерців. Відповідно до його описів, там є «темна та жахлива кімната», куди скидали тіла жертв великих лордів та полеглих у боях. Сапотеки вірили, що лабіринт під містом був входом до пекла і центром культу бога смерті.
Марко Вігато вважає, що в тунелях століттями ховали королів і жерців. Вік тунелів досі залишається загадкою, однак масштаби підземного комплексу свідчать про його величезну роль в культурі сапотеків. Учені продовжують дослідження, і, можливо, ці тунелі ще розкриють більше таємниць стародавньої цивілізації.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…