Сьогодні Марс — холодна і суха планета, без ознак життя. Проте колись він був іншим: на його поверхні йшли дощі, були моря та річки, які залишили по собі каньйони. Чому ж Марс втратив усе це?
Спостереження телескопів та космічних зондів показали стародавні сліди річок та морського дна. Проте Марс народився з важливою вадою: його маса складає лише 11% від маси Землі, через що ядро охололо значно швидше, пише Universe Today.
Частина тепла в планетах виникає внаслідок розпаду радіоактивних елементів з первісної газової хмари, з якої утворилася Сонячна система. Крім того, тепло зберігається від самого процесу формування: під час стискання газопилової хмари у відносно компактний об’єм тертя генерує тепло, яке надалі випромінюється назовні.
Земля має тепло з двох причин:
Також Земля має розплавлене ядро, яке генерує магнітне поле. Воно захищає атмосферу від сонячного вітру та радіації, утримуючи її в безпеці. Без цього захисного поля атмосферу Землі би просто знесло.
Через малий розмір Марса ядро швидко охололо і затверділо, а магнітне поле ослабло. Без нього атмосфера Марса стала вразливою для сонячного вітру, і з часом вода випарувалася, а атмосфера розвіялася в космос.
Важливо: Втрата магнітного поля Марсом стала вирішальним фактором його «смерті» як планети з потенціалом для життя.
Українцям, які тимчасово перебувають за межами країни, нагадали про обов’язок щомісяця передавати дані електролічильника, навіть…
Під час презентації "Плану стійкості" український президент Володимир Зеленський у парламенті заявив, що зниження мобілізаційного…
У невиличкому містечку Оллолаї, що на італійському острові Сардинія, де всім охочим за плату в…
У школах України з’являться поліцейські, а на входах встановлять рамки металошукачів. Такі масштабні зміни в…
В Україні збільшили кількості днів підготовки військовослужбовців — від 30 до 45, а також змінили програму підготовки…
У Кропивницькому зимові канікули у школах у межах цього навчального року триватимуть місяць. Розпочнуться 13 грудня. Про…