Сьогодні Марс — холодна і суха планета, без ознак життя. Проте колись він був іншим: на його поверхні йшли дощі, були моря та річки, які залишили по собі каньйони. Чому ж Марс втратив усе це?
Спостереження телескопів та космічних зондів показали стародавні сліди річок та морського дна. Проте Марс народився з важливою вадою: його маса складає лише 11% від маси Землі, через що ядро охололо значно швидше, пише Universe Today.
Частина тепла в планетах виникає внаслідок розпаду радіоактивних елементів з первісної газової хмари, з якої утворилася Сонячна система. Крім того, тепло зберігається від самого процесу формування: під час стискання газопилової хмари у відносно компактний об’єм тертя генерує тепло, яке надалі випромінюється назовні.
Земля має тепло з двох причин:
Також Земля має розплавлене ядро, яке генерує магнітне поле. Воно захищає атмосферу від сонячного вітру та радіації, утримуючи її в безпеці. Без цього захисного поля атмосферу Землі би просто знесло.
Через малий розмір Марса ядро швидко охололо і затверділо, а магнітне поле ослабло. Без нього атмосфера Марса стала вразливою для сонячного вітру, і з часом вода випарувалася, а атмосфера розвіялася в космос.
Важливо: Втрата магнітного поля Марсом стала вирішальним фактором його «смерті» як планети з потенціалом для життя.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що світові потрібно контролювати експорт спеціальних деталей, щоб не давати…
Упродовж однієї доби п’ятеро жителів Чернівецької області стали жертвами різних шахрайських схем. За рахунок довірливих…
Україні необхідна мобілізація жінок, інакше "нам доведеться здатися". Про це заявила глава волонтерського проекту Victory…
Перша інформація про дострокове голосування в ключових штатах США демонструє, що явка серед жінок значно…
Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що українські сили почали менше збивати російські дрони. За її…
У Солом'янському районі Києва ворожий безпілотник влетів у будівельний кран. Внаслідок цього було пошкоджено дах будинку, розташованого…