Сьогодні Марс — холодна і суха планета, без ознак життя. Проте колись він був іншим: на його поверхні йшли дощі, були моря та річки, які залишили по собі каньйони. Чому ж Марс втратив усе це?
Спостереження телескопів та космічних зондів показали стародавні сліди річок та морського дна. Проте Марс народився з важливою вадою: його маса складає лише 11% від маси Землі, через що ядро охололо значно швидше, пише Universe Today.
Частина тепла в планетах виникає внаслідок розпаду радіоактивних елементів з первісної газової хмари, з якої утворилася Сонячна система. Крім того, тепло зберігається від самого процесу формування: під час стискання газопилової хмари у відносно компактний об’єм тертя генерує тепло, яке надалі випромінюється назовні.
Земля має тепло з двох причин:
Також Земля має розплавлене ядро, яке генерує магнітне поле. Воно захищає атмосферу від сонячного вітру та радіації, утримуючи її в безпеці. Без цього захисного поля атмосферу Землі би просто знесло.
Через малий розмір Марса ядро швидко охололо і затверділо, а магнітне поле ослабло. Без нього атмосфера Марса стала вразливою для сонячного вітру, і з часом вода випарувалася, а атмосфера розвіялася в космос.
Важливо: Втрата магнітного поля Марсом стала вирішальним фактором його «смерті» як планети з потенціалом для життя.
«Чи зможете ви протриматися 72 години без сторонньої допомоги?» — з таким питанням тепер звертаються…
Російську співачку Аллу Пугачову, яка засудила війну проти України, почали цілеспрямовано "зачищати" з телеефірів. Під…
25 березня ВРУ ухвалила оновлену версію законопроекту № 9549, на який раніше наклав вето президент. Цей…
Міністерство фінансів України представило законопроєкт, який зобов'яже громадян платити 10% податку з доходів, отриманих через…
Національний банк України планує запровадити низку нових правил для банківських переказів, які мають підвищити прозорість…
Вчора, 28 березня, у мережі ширилися відео бійки та штовханини біля Голосіївського ТЦК через мікроавтобус з написом…