Циклон “Фредді”, який перетнув усю південну частину Індійського океану, перш ніж завдати шкоди південно-східній Африці у 2003 році. В ООН підтвердили, що він став найтривалішим тропічним циклоном, коли-небудь зареєстрованим — його тривалість склала 36 днів, пише Science Alert.
Співробітники агентства ООН з погоди та клімату вивчили дані про шторм з моменту його початку в лютому і до його закінчення в березні минулого року. Дослідники дійшли висновку, що шторм дійсно став рекордним за тривалістю, посунувши з п’єдесталу попереднього лідера.
У заяві Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), комітет з оцінки екстремальних погодних умов визнав тривалість тропічного циклону “Фредді” новим світовим рекордом. Таким чином він обігнав тропічний циклон “Джон”, який пронісся через північну частину Тихого океану 1994 року й утримував статус тропічного шторму протягом 714 днів, або 29,75 дня.
І все ж, “Джон” все ще залишається тропічним штормом, який подолав найбільшу відстань — 13 159 кілометрів. Зазначимо, що циклон “Фредді” перетнув південну частину Індійського океану — 12 785 кілометрів.
За словами експерта з тропічних циклонів і супутників Університету штату Вісконсин у США Кріса Велдена, “Фредді” став унікальним не лише завдяки своїй тривалості, а й також через свою здатність витримувати численні взаємодії з сушею. На жаль, це мало наслідки для населення Південно-Східної Африки.
Водночас ВМО не виявила прямого зв’язку між винятковим довголіттям циклону “Фредді” і зміною клімату, спричиненою діяльністю людини. Водночас науковці визнають, що зміна клімату справді пов’язана не лише зі збільшенням ймовірності виникнення більших ураганів, а також і з прямим збільшенням їхньої руйнівної сили.
Відомо, що “Фреді” завдав серйозних людських та економічних втрат у найбільш постраждалих країнах через проходження поблизу суходолу, а також просто над ним. “Фредді” виник біля берегів північної Австралії, а вже 6 лютого став названим штормом.
21 лютого циклон досяг Мадагаскару, перетнув острів і досяг Мозамбіку вже 24 лютого, забравши життя людей в обох країнах. Він пройшов над Мозамбіком і Зімбабве, спричинивши проливні дощі та повені. Після цього циклон повернув назад до узбережжя, знову набрав силу й обрушився на Мадагаскар, а потім знову попрямував через Мозамбік і Малаві, де внаслідок повеней і зсувів було знищено будинки, дороги та мости.
Тропічні шторми черпають свою силу з теплої води й тому слабшають над сушею, тож “Фредді” зрештою розсіявся. Дані свідчать про те, що внаслідок рекордного циклону в Малаві загинуло або зникло безвісти понад 1200 осіб, понад 2100 дістали поранення. У Мозамбіку постраждало понад 1,3 мільйона осіб, понад 180 осіб померли. На Мадагаскарі внаслідок першого та другого виходу на берег постраждали майже 200 000 людей.
У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…
Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…
У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…
Печінка — наш вбудований "очищувач", який тихо виконує колосальний обсяг роботи: детоксикує організм, синтезує білки,…
Замість звичних штрафів за порушення правил дорожнього руху Верховна Рада вирішила підняти ставки. Новий законопроєкт…
Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…