Супутник NASA GOES-16 зафіксував появу на Сонці в регіоні концентрації сонячних плям AR3654 спалаху, який за потужністю трохи не дотягнув до класу Х, а це найсильніші виверження на Сонці. Спалах класу М9.53 з’явився о 2:46 за Києвом 1 травня і виверження тривало протягом 12 хвилин. Унаслідок цієї події в Тихоокеанському регіоні сталося відключення радіозв’язку на 30 хвилин, пише Space.
Спалахами на Сонці є виверження з викидом електромагнітного випромінювання. Такі події виникають через накопичення і звільнення магнітної енергії в атмосфері нашої зірки.
Усі спалахи на Сонці розділені на 5 типів і мають літерні та цифрові позначення. Наприклад, найпотужніші спалахи відносять до класу Х. У 10 разів менш потужні спалахи відносять до класу М. Тобто спалах класу М9.53 був майже таким же сильним, як і спалах Х-класу. Після цього йдуть спалахи класу С, які в 10 разів менш потужні, ніж представники М-класу. І закінчують цей список найслабші виверження — спалахи класу B і А. Останні не чинять майже ніякого впливу на нашу планету. Після кожної літери йдуть цифрові позначення від 1 до 10, що показує потужність того чи іншого спалаху на Сонці. Тільки спалахи Х-класу не мають цифрових обмежень, тобто вони можуть бути від Х1 і до нескінченності.
Електромагнітне випромінювання, яке вирвалося із Сонця і досягло Землі через приблизно 10 хвилин, спровокувало вимкнення радіозв’язку в Тихоокеанському регіоні приблизно на півгодини. Якраз у цей час цей регіон Землі був звернений до Сонця.
Короткочасні відключення радіозв’язку не є чимось незвичним, коли відбуваються потужні виверження на Сонці. Адже під час спалахів на Землю потрапляють потоки рентгенівських променів і сильне ультрафіолетове випромінювання. Це світло, яке летить зі швидкістю світла, досягаючи нашої планети іонізує верхню частину атмосфери.
Через це створюється більш щільне середовище, через яке високочастотні короткохвильові радіосигнали намагаються пробитися, щоб підтримувався зв’язок на великих відстанях. Радіохвилі, які взаємодіють з електронами в іонізованих шарах атмосфери, втрачають енергію через частіші зіткнення, і це призводить або до погіршення якості радіозв’язку, або взагалі до його відключення.
За словами вчених, на поверхні Сонця спостерігається багато сонячних плям, а це пов’язано з тим, що активність нашої зірки зростає і це пов’язано з наближенням сонячного максимуму. Цей пік активності Сонця виникає приблизно в середині 11-річного сонячного циклу.
Хоча сонячних плям з’явилося багато, все ж за останні тижні на Сонці не було ознак такої сильної активності, як нещодавній спалах. За словами вчених, у регіоні концентрації сонячних плям AR3654 це був найпотужніший викид енергії.
Учені активно стежать за поведінкою Сонця, адже зростаюча сонячна активність може мати негативний вплив на нашу планету. Потужні спалахи можуть істотно вплинути на космічні апарати, супутники, а також на наземні технології.
Водночас учені з NASA запевняють, що незважаючи на те, що спалахи класу Х у своєму найсильнішому прояві можуть теоретично завдати сильних руйнувань наземним технологіям, все ж таки вони не можуть завдати довгострокової шкоди.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…