На Марсі виявлено схожі на земні умови, пов’язані з життям: вчені спантеличені (фото)

Згідно з дослідженням, опублікованим у виданні Journal of Geophysical Research: Planets, астрономи провели аналіз даних отриманих марсоходом NASA Curiosity під час дослідження дна кратера Гейл на Марсі, де мільярди років тому було водне озеро. У місцевих каменях марсохід виявив велику кількість оксиду марганцю. Цей мінерал зустрічається на Землі в озерах, де існують потрібні умови для окислення, що призводить до створення кристалів марганцю в присутності кисню. Учені вважають, що схожі на земні умови були присутні в марсіанському озері. Це може означати, що на Марсі могло існувати життя, але поки не зрозуміло, яким чином на планеті виникло так багато кисню, пише ScienceAlert.

Через велику кількість кисню на Землі, який створюється фотосинтезом, на берегах озер утворюється оксид марганцю. Він також виникає через те, що мікроби допомагають проводити реакції окислення марганцю.

Але яким чином у кратері Гейла сформувалася така велика кількість оксиду марганцю, не зрозуміло. Річ у тім, що поки що на Червоній планеті не виявлено ознак існування позаземного життя, а механізм створення кисню на Марсі все ще залишається загадкою, кажуть учені.

Оксиду марганцю багато на Землі і він бере активну участь у біологічних процесах. Практично всьому життю на нашій планеті з тих чи інших причин потрібен марганець.

кратер Гейл Марскратер Гейл Марс
Астрономи провели аналіз даних отриманих марсоходом NASA Curiosity під час дослідження дна кратера Гейл на Марсі, де мільярди років тому було водне озероФото: NASA

Наразі на Марсі є не так багато кисню, а тому вчені спантеличені тим, яким чином сформувалася така ж кількість оксиду марганцю на Червоній планеті, яку можна порівняти з кількістю на Землі в осадових породах.

За словами вчених, для створення оксиду марганцю потрібні сильні умови окислення, а тому найімовірніше в озері ці мінерали утворилися тоді, коли на Марсі було багато кисню в його атмосфері.

Учені вважають, що озеро на Марсі було придатним для життя протягом величезного періоду часу, адже для формування оксиду марганцю потрібні тисячі років. Але поки вчені точно не знають, звідки на Марсі з’явилося так багато кисню. Цілком імовірно, що кисень міг бути викинутий із крижаних відкладень під час падіння метеоритів на поверхню Червоної планети.

Вчені вважають, що якщо в процесі окислення марганцю брали участь живі мікроорганізми, то їхні сліди можуть залишитися в породах, які містять марганець.

Ольга Степанова

Recent Posts

Україну буде нереально штормити цілих 2 тижні: як вберегтися

Нова магнітна буря, яка триватиме майже два тижні, охопила Україну. Про це повідомляє meteoagent. Після зниження…

5 хв. ago

Графіки відключення води: з квітня будуть не лише перебої світла

З квітня на деяких українців чекають не тільки відключення світла, а й планові обмеження подачі…

14 хв. ago

США пригрозили зникненням для однієї країни до кінця літа

Якщо Іран не погодиться на ядерну угоду, яку пропонує президент США Дональд Трамп, то країна…

22 хв. ago

Містична індексація пенсій: пенсіонери скаржаться, що навіть 100 гривень не доплатили

Багато українських пенсіонерів останнім часом висловлюють стурбованість з приводу відсутності індексації пенсій та затримок у…

29 хв. ago

Українці витратили мільярди злотих у Польщі: куди пішли гроші

За даними 2024 року, українці продовжують відігравати важливу роль в економіці Польщі, посідаючи друге місце…

36 хв. ago

Це вже перебір: директор “мертвого” аеропорту на Донеччині отримав 300 тисяч зарплати

Опублікована декларація Владислава Близнюка — гендиректора Донецького аеропорту показала, що чоловік продовжує отримувати зарплату, оскільки підприємство має…

53 хв. ago