На Марсі виявлено схожі на земні умови, пов’язані з життям: вчені спантеличені (фото)

Згідно з дослідженням, опублікованим у виданні Journal of Geophysical Research: Planets, астрономи провели аналіз даних отриманих марсоходом NASA Curiosity під час дослідження дна кратера Гейл на Марсі, де мільярди років тому було водне озеро. У місцевих каменях марсохід виявив велику кількість оксиду марганцю. Цей мінерал зустрічається на Землі в озерах, де існують потрібні умови для окислення, що призводить до створення кристалів марганцю в присутності кисню. Учені вважають, що схожі на земні умови були присутні в марсіанському озері. Це може означати, що на Марсі могло існувати життя, але поки не зрозуміло, яким чином на планеті виникло так багато кисню, пише ScienceAlert.

Через велику кількість кисню на Землі, який створюється фотосинтезом, на берегах озер утворюється оксид марганцю. Він також виникає через те, що мікроби допомагають проводити реакції окислення марганцю.

Але яким чином у кратері Гейла сформувалася така велика кількість оксиду марганцю, не зрозуміло. Річ у тім, що поки що на Червоній планеті не виявлено ознак існування позаземного життя, а механізм створення кисню на Марсі все ще залишається загадкою, кажуть учені.

Оксиду марганцю багато на Землі і він бере активну участь у біологічних процесах. Практично всьому життю на нашій планеті з тих чи інших причин потрібен марганець.

Астрономи провели аналіз даних отриманих марсоходом NASA Curiosity під час дослідження дна кратера Гейл на Марсі, де мільярди років тому було водне озероФото: NASA

Наразі на Марсі є не так багато кисню, а тому вчені спантеличені тим, яким чином сформувалася така ж кількість оксиду марганцю на Червоній планеті, яку можна порівняти з кількістю на Землі в осадових породах.

За словами вчених, для створення оксиду марганцю потрібні сильні умови окислення, а тому найімовірніше в озері ці мінерали утворилися тоді, коли на Марсі було багато кисню в його атмосфері.

Учені вважають, що озеро на Марсі було придатним для життя протягом величезного періоду часу, адже для формування оксиду марганцю потрібні тисячі років. Але поки вчені точно не знають, звідки на Марсі з’явилося так багато кисню. Цілком імовірно, що кисень міг бути викинутий із крижаних відкладень під час падіння метеоритів на поверхню Червоної планети.

Вчені вважають, що якщо в процесі окислення марганцю брали участь живі мікроорганізми, то їхні сліди можуть залишитися в породах, які містять марганець.

Ольга Степанова

Recent Posts

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

5 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

7 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

10 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

14 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago