Єдина земноводна, що живе на північ від Полярного кола, лісова жаба має неймовірну здатність переносити заморожування та відтавання, аби пережити холодні зими. Про це пише Discover wildlife.
Ця жаба живе переважно у лісі, лише навесні вона спускається до неглибоких водойм для розмноження, тоді як самці видають характерне крякання, аби привабити самок.
Найбільш впізнаваною ознакою цієї маленької жаби є темно-коричнева або чорна смуга, яка тягнеться від кінчика її мордочки до очей, наче маска. В інших характеристиках жаба добре замаскована під своє лісове середовище, а її забарвлення варіюється від засмаги до темно-коричневого, від іржаво-червоного до зеленуватого, з плямами або смугами темнішої пігментації.
У виданні розповідають, що завдяки клітинам шкіри, які містять пігмент – хроматофорам, жаби можуть змінювати забарвлення, залежно від навколишнього середовища. Проте порівняно з відомими перевтілювачами, такими як хамелеони чи восьминоги, жаби можуть робити цей перехід протягом годин або навіть днів, а не секунд.
Зазвичай дорослі лісові жаби виростають до 3,7-8 см у довжину та важать до 8 г. Також відомо, що самки є більшими за самців.
Відомо, що лісові жаби живуть на землі в лісах, лісових болотах, тундрі та луках на Алясці, в Канаді та північно-східних штатах США.
Невеликі популяції живуть навіть на півдні штату Алабама. Це єдина жаба і поки єдина амфібія, яка живе на північ від Полярного кола, завдяки своїй здатності виживати, бувши замерзлою взимку.
“На відміну від більшості земноводних, які проводять більшу частину свого життя у воді – слово “амфібія” походить від грецького слова, що означає “жити подвійним життям” – лісова жаба живе переважно на лісовій підстилці, лише навесні шукаючи водойми для розмноження”, – додали у Discover wildlife.
Зазначається, що з початком зими у північному кліматі більшість жаб впадає у сплячку під водою, де температура стає дуже низькою, проте залишається вище нуля. Проте лісові жаби готові до такого переходу, тому коли температура опускається нижче нуля, то жаба повністю замерзає, а до 70% води в її тілі перетворюється на лід.
“Однак дуже важливо, що замерзає рідина зовні клітин і органів, а не всередині, де замерзання могло б завдати непоправної шкоди. Жаба запобігає замерзанню своїх клітин, виробляючи речовини, які називаються кріопротекторами – по суті, антифриз, виготовлений з глюкози та сечовини”, – пояснили у матеріалі.
У виданні додають, що більше кріопротекторів виробляється у популяціях, що живуть у більш холодних місцях. Така адаптація свідчить про те, що деревна жаба може виживати при температурі до -16°C. Під час цього періоду жаба не дихає, її серце зупиняється, а нирки перестають працювати.
Дослідники зафіксували, що деревні жаби можуть залишатися замороженими до восьми місяців.
Коли температура навесні підвищується, то жаба відтає, починаючи з серця та мозку і вже за 10 годин вона повертається до нормального функціонування.
“Вчені вивчають цей процес заморожування-відтавання в надії розробити технологію зберігання і транспортування людських органів для трансплантації – наразі людські органи не можуть пережити процес заморожування”, – підкреслюють у матеріалі.
Також відомо, що такі жаби загалом можуть прожити до трьох років.
Росія вивчає можливість розміщення в космосі ядерної зброї, яка здатна одним махом знищити сотні супутників. Таке…
Російські окупаційні війська з початку року зазнали рекордних втрат. За даними головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського,…
Падіння цін на нафту, спричинене торговельною війною президента США Дональда Трампа, почало виснажувати військовий бюджет російського…
У суботу, 12 квітня, під час виконання бойового завдання на винищувачі F-16 загинув 26-річний пілот…
Держсекретар США Марко Рубіо та мільярдер Ілон Маск підтримали представника американського президента Дональда Трампа Стівена…
Через масову неявку військовозобов’язаних чоловіків за повістками, надісланими поштою, Верховна Рада розробила і підтримала законопроєкт…