Схожа на Землю і придатна для життя: виявлено нову близьку до нас планету

Астрономи знайшли нову планету за межами Сонячної системи з досить помірною температурою і розміром із Землю на відстані 40 світлових років від нас. За космічними мірками це близько. Результати дослідження представлені в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, пише ScienceAlert.

Нова планета, що отримала назву Gliese 12 b, обертається навколо зірки червоного карлика. Ці зірки менші, ніж наше Сонце і мають нижчу температуру, але це найпоширеніший тип зірок у Чумацькому Шляху. Вважається, що позаземне життя може існувати якраз на кам’янистих планетах, які обертаються навколо червоних карликів.

Хоча червоні карлики часто випускають надто потужне випромінювання, яке небезпечне для потенційного життя на навколишніх планетах, зірка Gliese 12 проявляє низьку активність. І це одна з двох зірок червоних карликів у радіусі 100 світлових років від нас, навколо якої обертається планета розміром із Землю, з відносно низьким рівнем випромінювання.

Планета Gliese 12 b не тільки схожа на Землю за розміром, але ще й перебуває в зоні населеності своєї зірки. Це означає, що вона може мати схожий з нашою планетою склад і умови на поверхні. Вчені припускають, що середня температура на цій планеті становить трохи більше, ніж 40 градусів Цельсія, що вважається відносно помірним показником. Розташування планети в зоні населеності зірки означає, що на її поверхні може існувати вода в рідкому вигляді. Оскільки вода необхідна для життя, яким ми його знаємо, то цей світ може бути потенційно населеним.

Порівняння потенційних розмірів планети Gilese 12 b з розміром Землі. Також показано різний потенційний зовнішній вигляд планети залежно від того, яка в неї атмосфера Фото: NASA

Але наявність рідкої води на планеті Gliese 12 b також залежить від її атмосфери та умов на поверхні. Для того, щоб з’ясувати склад атмосфери і отримати більше даних про саму планету, вчені мають намір провести додаткові дослідження. Автори дослідження кажуть, що, якщо в атмосфері буде виявлено кисень, воду, метан і вуглекислий газ, то вони можуть вказувати на біологічні процеси.

Ще однією особливістю планети Gliese 12 b є те, що вона отримує приблизно середній рівень випромінювання від своєї зірки, порівняно з тим, який отримують Земля і Венера від Сонця. Тобто рівень випромінювання трохи більший, ніж на Землі, але набагато менший, ніж на Венері.

Відкриття планети Gliese 12 b є важливим кроком на шляху до пошуку придатних для життя планет і кращого розуміння умов, які роблять можливим існування життя.

Відносно близьке розташування потенційно придатної для життя планети дає змогу вченим отримати про неї багато докладної інформації.

Ольга Степанова

Recent Posts

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

1 хв. ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

17 хв. ago

Педагоги без зарплат, студенти без стипендій: хто залишив українців без виплат

Майже тисяча людей у дніпровському професійно-технічному училищі ризикують залишитися без грошей через хаотичну реорганізацію, ініційовану…

22 хв. ago

Суддів розвеселила фантастична версія походження сумок з доларами під вікнами голови МСЕК

Українські корупційні справи продовжують вражати своїми сюжетними поворотами, але ця історія перевершила всі очікування. Під…

24 хв. ago

Вивернуть це місто навиворіт: у великому обласному центрі ТЦК посилюють мобілізацію

Харківська область, яка є однією з ключових точок оборони України, посилює мобілізаційні заходи. Як повідомив…

44 хв. ago

Набряклі руки короля Чарльза III хвилюють світ: що з монархом, пояснила лікарка

Чому пальці на руках можуть набрякати та набувати характерного червоного кольору, розповідає ревматологиня Клініки МЕДІКОМ Ганна…

53 хв. ago