Учені створили вічну батарею, яка працює від кисню в тілі людини

Різноманітні медичні імплантати, як-от кардіостимулятори, покращили життя людей, але батареї в цих пристроях згодом розряджаються, і щоб їх замінити потрібне хірургічне втручання. Але, що якби існував спосіб уникнути цього для заміни батареї? Вчені придумали можливий спосіб домогтися цього, адже вони створили батарею, яка використовує кисень у тілі людини для постійного заряджання. Результати дослідження були опубліковані в журналі Chem, пише Futurism.

Як показують експерименти на щурах, нова батарея абсолютно безпечна для тварин, і передбачається, що подібні батареї, що живлять різні імплантати, також добре працюватимуть у тілі людини.

За словами вчених, кисень всередині тіла може діяти як катод, електрод батареї, який полегшує потік електрики, і може постійно відтворюватися за допомогою метаболізму.

Учені створили батарею з електродами із золота і натрію, які безпечні для організму людини. Ці хімічні елементи взаємодіють з киснем в організмі, виробляють електрику, а пластикова оболонка слугує бар’єром навколо батареї.

Вчені помістили натрій-кисневі батареї прямо під шкіру щурів, потім вони з’ясували, скільки електроенергії виробляють ці батареї, і виявили, що вони видають напругу від 1,3 до 1,4 вольта. У цей же час вчені стежили за життєвими показниками щурів, щоб виявити ознаки запалення, але нічого не знайшли.

За словами вчених, цієї енергії недостатньо для живлення сучасних медичних імплантатів, але це доводить, що кисень всередині тіла може допомогти зарядити біологічно безпечну батарею.

Автори дослідження зазначають, що безперервна подача кисню в організм призводить до того, що термін служби батарей може не обмежуватися терміном служби їхніх матеріалів. Тепер учені хочуть створити нову версію таких батарей, які будуть потужнішими, але при цьому безпечними для внутрішніх частин тіла.

Якщо вдасться провести успішні експерименти на людях, то кардіостимулятори та інші медичні імплантати можуть працювати вічно, принаймні до смерті їхнього носія, вважають учені.

Ольга Степанова

Recent Posts

Кабмін вигадав, як боротися з бідністю: українцям платитимуть базову соцдопомогу

Міністерство соціальної політики України підготувало постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання базової…

3 хв. ago

Коли будуть зимові канікули 2024-2025 року: скільки відпочиватимуть школярі і студенти

2 вересня 2024 року в Україні розпочався навчальний рік 2024-2025. Він триватиме до 30 червня.…

8 хв. ago

Знадобиться всього 5 інгредієнтів: як легко приготувати десерт крем-брюле

Шеф-кухар Равніт Гілл показала, як приготувати десерт крем-брюле в домашніх умовах. Для цього необхідні лише жирні вершки,…

10 хв. ago

Підвищення податків: Зеленський впевнений, що бізнес у “потужному захваті”

На даний час проєкт закону щодо підвищення податків малозрозумілий майже для всіх учасників процесу. Крім…

43 хв. ago

На які авто взимку впадуть ціни: 6 моделей, вартих уваги

Шукаючи вигідні пропозиції, потенційні покупці ретельно аналізують авторинок. Останні роки приємних новин було мало – середні…

58 хв. ago

Зовсім скоро треба готуватися до мобілізації з 20 років: що кажуть нардепи

З 1 жовтня Кабінетом міністрів було внесено зміни до Порядку проведення призову на військову службу…

1 годину ago