Ці рецепти українських господинь здатні здивувати, закохати чи просто допомогти в організації вечірки подруг. Такого вишуканого українського меню ви ще не готували.
Українська кухня безупинно еволюціонує та удосконалюється. Її рецепти підійдуть на будь-яке свято, пише nv
Цей рецепт опублікувала на своєму сайті та покращила Пані Стефа, галицька гастродослідниця. Перепис страви, як вона пише, узято з книги Дарії Цвек У будні і свята. Рецепт може здаватися важким та марудним, але насправді приготування не забере багато ваших зусиль. М’ясо вийде соковитим, а соус додасть свіжину та пікантність.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Приготування соуса:
Пані Стефа також зауважила, що коли будете купувати телячу чи волову вирізку, добре придивіться, чи це справді вона — вирізка має бути чистенька і не повинна мати слідів зачистки, які йдуть в глибину шматка.
Пудинги та суфле — це була звична страва для українців. Нині вона асоціюється із високою кухнею десь у кварталах Парижа. Рецепт такої страви під незвичною назвою «Каляфіоровий* накипляк» (№ 346), знаходио в книзі Нова кухня вітамінова Осипи Заклинської. «По-українськи накипляки, по-чужому — будині*. Є се дуже поживна і легка для жолудка страва» — читаємо на сторінках книги.
Інгредієнти:
Спосіб приготування з книги перефразували на сучасний лад Авторська Кухня Українська:
*Будинь — пудинг; Каляфіор — цвітна капуста
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Блянманже (Blancmanger) Міґдаловий — один із десертів книги Леонтини Лучаківської з назвою Домашна кухня. Як варити і печи за № 303. Цей десерт був символом вишуканого столу впродовж не одного століття. Бланманже походить з Франції, хоч і в Італіі (на Сицилії) готували схожий, лиш називали його інакше. Він м’який, ніжний за текстурою, обов’язково сніжно-білий (дослівно у перекладі означає «їсти біло»), прикрашається ягодами чи ягідним соусом.
Рецепт з’явився дуже давно — як тільки завезли до Європи мигдальні горіхи. У середновіччі блеманже готували з мигдалю, вершків і … міцного курячого бульйону. Тоді, завдяки великій поживності десерту, лікарі рекомендували його своїм пацієнтам, як суперліки. З часом, бульйон замінили на желатин, страва стала виключно десертом, який почали здобрювати ромом, рожевою водою, ваніллю. Надихнувшись, взялися за приготування! Рецепт у книзі Леонтини Лучаківської поданий в приблизних мірах, тому довелося експериментувати з пропорціями желатину та іншими інгредієнтами. Але результат того вартував! Навіть шоколадне блеманже, як радила, Леонтина, теж зготували. Головний критерій того, що десерт вдався — ніжна текстура. Він має ледь тримати форму, не бути твердим і драглистим. Виходить надзвичайно ніжний, легкий десерт.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
Перший етап: 250 г мигдалю замочіть на 3−4год години водою, відцідіть. Тоді мигдаль залийте 3-ма склянками води і збийте у блендері. Відцідіть через дрібне сито чи марлю, — ви отримаєте мигдальне молоко (на його основі робимо десерт) і премелений мигдаль (з нього можна спекти кекс, — про це у наступних постах). За оригінальним рецептом треба заливати мигдаль сметанкою, тобто вершками, але виходить дуже жирно. Відповідник нежирної сметанки, яку використовували тоді важко знайти.
Другий етап: мигдальне молочко (виходить приблизно 700г) та вершки змішайте, додайте цукру (наскільки солодке любите) і, помішуючи, доведіть до кипіння, але не кип’ятіть. Відставте. Візьміть желатин, розведіть у 50−60г гарячої води, розчиніть і додайте до мигдально-вершкової маси. Ароматизуйте ваніллю, мигдалем чи ромом. Гарненько змішайте і наливайте у форми для застигання. Візьміть силіконові на 9 штук, якщо немає, — скористайтеся креманками для морозива. Застигає десерт у холодильнику протягом 4−8годин.
Прикрашайте ягодами чи ягідним соусом.
Цей рецепт також знаходимо у книжці Дарії Цвєк, відомої української кулінарки та авторки бестселерів-кулінарних переписів. Напій потребує попередньої підготовки за кілька днів, але смак та автентичність того варті. Тим паче, що є привід похлопотати.
Інгредієнти:
Спосіб приготування:
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…