Для того, щоб купити однокімнатну квартиру в Україні, потрібно в середньому відкладати усю зарплату від 2,8 до 10 років, залежно від міста розташування житла. До таких висновків дійшли експерти ЛУН та Work.ua на основі своїх підрахунків.
ЛУН розповідає, скільки років треба працювати, щоб купити житло у різних містах.
Найдорожче житло в Україні зараз у Львові, Києві та Ужгороді. Там 1 кв. м на вторинному ринку коштує 1 500, 1 470 та 1 270 доларів, відповідно. У п’ятірку міст із найдорожчою нерухомістю також входять Вінниця і Луцьк. Вартість “квадрата” житла там становить 1 110 та 1040 доларів, відповідно.
Щоб купити квартиру, доведеться відкладати усю зарплату:
Додамо, що за останні пів року у Львові вартість нерухомості на вторинному ринку подорожчала на 5%, в Ужгороді – на 3%, а подешевшала у Києві на 3% та Вінниці на 2%. У Луцьк ціна за цей період не змінювалась.
Найдешевше зараз нерухомість коштує у Херсоні, Запоріжжі й Харкові, що зумовлено близькістю лінії фронту та частотою російських атак. Також у перелік міст із найдешевшою нерухомістю увійшли Суми й Миколаїв. Зазначимо, що для аналізу не враховували окуповані території.
Вартість 1 кв. м на вторинному ринку у Херсоні, Запоріжжі й Харкові в середньому коштує 450, 500 і 590 доларів, відповідно. Ціни у Харкові за останні пів року знизились на 13%, у Запоріжжі на 15%, у Херсоні залишились незмінними.
“Квадрат” нерухомості у Сумах і Миколаєві коштує 600 доларів, при цьому у Сумах за останні пів року ціна впала на 8%, а у Миколаєві зросла на 2%.
Щоб купити квартиру, доведеться відкладати усю зарплату:
У решті міст України за останні пів року ціни на нерухомість на вторинному ринку знизились на 4-6%, лише у Рівному зросли на 14%.
Щоб купити квартиру, доведеться відкладати усю зарплату:
Наголосимо, що ці дані розраховані на основі поточної ситуації на ринку нерухомості й рівня зарплат.
Наближаються різдвяні свята, тож українці вже почали придивлятися ялинку для прикрашання житла. У деяких регіонах України…
Якщо до 1 березня люди не легалізувалися за законами Російської Федерації, їх депортуватимуть. Про це повідомив директор…
Нове дослідження у Польщі показало, що 50% українських довоєнних мігрантів і 20% біженців хочуть залишитись…
Українські та польські прикордонники викрили масштабну схему підробки документів. Про це повідомляє Державна прикордонна служба. …
На батьківщині легендарної вже Тетяни Крупи, колишньої керівниці Хмельницької МСЕК, є й інші працівники таких комісій.…
Уявіть собі: ви мчите звивистою дорогою в Альпах, і раптом перед вами з'являється загадкова розмітка…