Ринок подобової оренди в Україні продовжує зменшуватися, а ціни на оренду зростають, показують дані платформи OLX. За даними до кінця червня 2024 року, на ринку була 32 791 пропозиція з середньою вартістю 817 гривень за добу. Порівняно з довоєнним 2021 роком, ціни на оренду зросли на 35%, а кількість пропозицій зменшилася.
У 2021 році був піковий рік для подобової оренди з 52 355 оголошеннями та 14 мільйонами відгуків. В середньому, ціна за добу становила 603 гривні.
У 2022 році, через вторгнення РФ і введення військового стану, кількість оголошень зменшилася до 47121, а кількість відгуків – до 12 мільйонів. Середня вартість оренди трохи зросла і становила 647 гривень.
У 2023 році кількість пропозицій знову зменшилася до 39 625, а кількість відгуків досягла 11,2 мільйонів. Середня ціна зростала і досягла 777 гривень.
На даний момент, кількість пропозицій на ринку склала 32 791, а кількість відгуків зменшилася до 5 мільйонів. Середня вартість подобової оренди становить 817 гривень, що свідчить про стале зростання цін.
Серед областей, найдешевшою орендою на добу користується Сумська область (663 грн.), а найдорожчою – Івано-Франківська (1 856 грн.).
Найдорожчі села для подобової оренди знаходяться в Закарпатській, Одеській та Івано-Франківській областях, з вартістю оренди від 2 024 до 8 288 гривень.
Ціни на оренду у селах можуть конкурувати з міськими, особливо в популярних туристичних місцях або віддалених від фронту. На запитання, чому саме Західна Україна та Київська область мають найвищі ціни, можна відповісти, що це пов’язано з їхньою популярністю серед туристів та вищим рівнем безпеки.
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…
Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…