Квартири, гаражі й комерційні приміщення: скільки нерухомості купили українці у Польщі торік

Майже половина помешкань, які були продані особам з-за кордону, були придбані громадянами України. Однак площа їхніх квартир дещо менша, ніж інших іноземців. Про це пише ukrayina.pl.

Торік у Польщі іноземні громадяни купили загалом понад 14 тисяч квартир. На першому місці серед покупців з-за кордону – це українці. Громадяни України купили у Польщі приблизно 7 тисяч помешкань, що є на 10% більше, ніж у 2022 році.

“Без обов’язку отримання спеціального дозволу українці придбали у Польщі у 2023 році понад 7,7 тисячі одиниць нерухомості. Однак у цю кількість входять не лише квартири, а й гаражі та комерційні приміщення. Із зазначених вище 7,7 тисячі об’єктів нерухомості самостійні житлові приміщення складають приблизно 7,1 тисячі штук”, – пишуть польські видання.

Однак, аналітики підкреслюють, що українці у більшості купували скромніші квартири у порівнянні до інших іноземців.

“Середній розмір квартири, яку купують українці (не більше 54 квадратних метрів), нижчий за середній розмір квартири, яку купують усі іноземці (58 квадратних метрів)”, – пояснює Бартош Турек, аналітик HREIT. 

Найбільше квартир іноземці купили у Варшаві – 2,9 тисячі. Далі йде Краків (1,6 тисячі) та Лодзь, Познань, Ґожув-Велькопольський, Гданськ і Щецін.

У Польщі планують видавати карти побиту всім переселенцям з України зі статусом Pesel UKR

Польський уряд представив зміни до спецзакону про допомогу українським мігрантам в Польщі, які планується запровадити з 1 липня 2024 року. Одними із надважливих оновлень є зміни щодо отримання та використання номера PESEL UKR, який встановлює та підтверджує тимчасовий захист українців. Про це пише Rzeczpospolita.

Як повідомив заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацей Дущик, українці із PESEL UKR зможуть змінити свій статус із тимчасового захисту на тимчасове проживання, який надається на три роки. Для цього біженцю доведеться пройти перевірку в Агентстві внутрішньої безпеки, прикордонній службі та поліції.

Отримати дозвіл на тимчасове проживання зможуть усі біженці, незалежно від того, працюють вони чи ні, пенсіонери чи студенти, діти до 6 років чи старші.
Українці, які захочуть змінити статус, повинні будуть із 1 липня 2024 року до 30 вересня 2025 року зареєструватися на новому електронному порталі, а також відвідати управління міст чи гмін, аби подати необхідні документи. Перші дозволи на тимчасове перебування почнуть видавати з 2025 року. Вони діятимуть 3 роки. Новий статус почне діяти тоді, коли людина забере свої нові документи.

Ольга Степанова

Recent Posts

Кабмін Шмигаля підтримав підвищення штрафів для водіїв до 25 000 грн

Кабінет Міністрів на своєму засіданні підтримав законопроєкт №11024, який передбачає заборону поїздок на автомобілях по…

20 години ago

У два регіони України йдуть похолодання, штормовий вітер та град: синоптик назвав дату

Червень увірвався в Україну високими градусами на тлі дощів та гроз. Проте вже незабаром спека поступиться…

20 години ago

Росія масовано вдарила по Україні: скільки ракет та “шахедів” збили

У ніч на 1 червня російські окупанти завдали потужного ракетно-авіаційного удару по об’єктах критичної інфраструктури в різних…

20 години ago

Сонце готує новий удар по Землі: до чого призведе черговий спалах енергії

Сонячна активність невблаганно наростає, і наша космічна "подруга" готується до чергового потужного спалаху своєї неосяжної…

1 день ago

Чи можна пити каву на ніч: експерт зі сну розповів, кому це корисно

Зазвичай вважається, що вживання кави на ніч негативно впливає на сон. Однак Макс Кірстен, експерт зі сну…

1 день ago

Туреччина категорично проти відправлення військ НАТО до України: у МЗС пояснили чому

Поки країни НАТО обговорюють можливість відправлення іноземних військ до України, Туреччина висловилася категорично проти. Водночас влада…

1 день ago