Майже половина помешкань, які були продані особам з-за кордону, були придбані громадянами України. Однак площа їхніх квартир дещо менша, ніж інших іноземців. Про це пише ukrayina.pl.
Торік у Польщі іноземні громадяни купили загалом понад 14 тисяч квартир. На першому місці серед покупців з-за кордону – це українці. Громадяни України купили у Польщі приблизно 7 тисяч помешкань, що є на 10% більше, ніж у 2022 році.
“Без обов’язку отримання спеціального дозволу українці придбали у Польщі у 2023 році понад 7,7 тисячі одиниць нерухомості. Однак у цю кількість входять не лише квартири, а й гаражі та комерційні приміщення. Із зазначених вище 7,7 тисячі об’єктів нерухомості самостійні житлові приміщення складають приблизно 7,1 тисячі штук”, – пишуть польські видання.
Однак, аналітики підкреслюють, що українці у більшості купували скромніші квартири у порівнянні до інших іноземців.
“Середній розмір квартири, яку купують українці (не більше 54 квадратних метрів), нижчий за середній розмір квартири, яку купують усі іноземці (58 квадратних метрів)”, – пояснює Бартош Турек, аналітик HREIT.
Найбільше квартир іноземці купили у Варшаві – 2,9 тисячі. Далі йде Краків (1,6 тисячі) та Лодзь, Познань, Ґожув-Велькопольський, Гданськ і Щецін.
Польський уряд представив зміни до спецзакону про допомогу українським мігрантам в Польщі, які планується запровадити з 1 липня 2024 року. Одними із надважливих оновлень є зміни щодо отримання та використання номера PESEL UKR, який встановлює та підтверджує тимчасовий захист українців. Про це пише Rzeczpospolita.
Як повідомив заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацей Дущик, українці із PESEL UKR зможуть змінити свій статус із тимчасового захисту на тимчасове проживання, який надається на три роки. Для цього біженцю доведеться пройти перевірку в Агентстві внутрішньої безпеки, прикордонній службі та поліції.
Отримати дозвіл на тимчасове проживання зможуть усі біженці, незалежно від того, працюють вони чи ні, пенсіонери чи студенти, діти до 6 років чи старші.
Українці, які захочуть змінити статус, повинні будуть із 1 липня 2024 року до 30 вересня 2025 року зареєструватися на новому електронному порталі, а також відвідати управління міст чи гмін, аби подати необхідні документи. Перші дозволи на тимчасове перебування почнуть видавати з 2025 року. Вони діятимуть 3 роки. Новий статус почне діяти тоді, коли людина забере свої нові документи.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…