Договір дарування залишається одним із найшвидших способів передати майно від одного власника до іншого. Однак він має низку нюансів, які можуть стати проблемними як для дарувальника, так і для обдаровуваного.
За словами адвоката Євгена Буліменка, договір дарування нерухомості є дійсним лише після нотаріального посвідчення та державної реєстрації права власності. Але в цьому криється ризик для дарувальника: після підписання документа обдаровуваний отримує всі права на квартиру й може виселити колишнього власника хоч наступного дня.
Вартість оформлення також має значення. Послуги державного нотаріуса обійдуться у 1% від суми договору, приватні нотаріуси встановлюють ціни не нижче державних. До цього додається оцінка нерухомості, яка може коштувати до 10 тисяч гривень.
Коли договір дарування можна оскаржити?
Є кілька підстав для розірвання дарчої у суді:
Важливо пам’ятати, що строк позовної давності за такими справами — лише один рік з моменту виявлення порушення.
Дарування чи заповіт: що обрати?
Основна різниця полягає в моменті передачі права власності. За дарчою обдаровуваний отримує право на нерухомість майже одразу. Натомість у випадку із заповітом спадкоємець набуде права власності лише після смерті заповідача та проходження юридичних процедур.
Для дарувальника заповіт є більш безпечним варіантом, адже він залишає за ним контроль над майном до кінця життя. Водночас обдарованому вигідніше отримати договір дарування, оскільки дарча не може бути скасована так легко, як заповіт.
У Національному агентстві кваліфікацій зареєстрували професійний стандарт "Інспектор з військового обліку". Стандартом керуватимуться всі підприємства…
Виробник емблеми Mercedes-Benz оголосив про банкрутство через кризу в автомобільній промисловості Європи. Про це повідомляє…
25 грудня по всій Україні ворог завдав масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі та інших…
Соратник новообраного президента США, американський мільярдер Ілон Маск нагадав про свій намір заплатити мільярд доларів інформаційному…
«Нафтогаз» закликав громадян приділяти першочергову увагу безпеці, встановлюючи спеціалізовані пристрої для запобігання можливим аваріям, пов'язаним…
З початку 2024 року Польща значно розширила програми соціальної підтримки для українців з інвалідністю, які…