Українці, які знайшли притулок у Європі, поступово звикають до нового життя, і багато хто замислюється над покупкою житла. Але реальність європейського ринку нерухомості кидає серйозні виклики.
За даними дослідження Property Index 2024, проведеного консалтинговим холдингом Deloitte, доступність житла в різних країнах Європи дуже відрізняється.
Найскладніша ситуація – у Чехії, де на покупку стандартної квартири потрібно збирати всю зарплату цілих 13,3 років. Прага, столиця Чехії, теж не тішить: тут на квартиру йде 13,5 років зарплати. Навіть в Амстердамі, одному з найдорожчих міст Європи, житло доступніше – там потрібно відкладати зарплату 15,1 року.
В інших країнах Європи справи трохи кращі, але все одно складно. У Словаччині потрібно накопичувати 12,7 років, в Ірландії, Угорщині та Ізраїлі – 10,2 роки. У Франції та Сербії – 9,8 років.
Більш доступними виявилися Польща (7,9 років) та Велика Британія (7,2 роки). А ось у Норвегії та Данії на квартиру потрібно відкладати 4,8 та 4,7 року відповідно, що робить їх найдоступнішими за цим показником.
Але не варто забувати, що ці розрахунки виходять із припущення, що людина відкладає всю свою зарплату, що у реальному житті практично неможливо.
Дослідження також показало, що ціни на нове житло у багатьох європейських країнах продовжують зростати. В Угорщині, наприклад, ціни злетіли на 10,6%, Норвегії – на 9,1%, а Польщі – на 7,9%. У Чехії та Боснії та Герцеговині житло подорожчало на 6,8% та 6,3% відповідно.
Щодо вартості квадратного метра, то вона варіюється від 1315 євро в Боснії та Герцеговині до 4920 євро в Австрії. Німеччина також не відстає: тут середня ціна за квадратний метр – 4700 євро. У Чехії цей показник становить 4112 євро, а у Польщі – 2219 євро за квадратний метр.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…