За скільки років можна заробити на квартиру у країнах Європи: статистика

Українські біженці, які знайшли притулок у країнах Європи, поступово адаптуються до життя за кордоном. Багато хто з них розглядає можливість довгострокового перебування і замислюється про придбання власного житла. Однак, реальність європейського ринку нерухомості ставить перед ними серйозні фінансові виклики.

Згідно з останнім дослідженням Property Index 2024, проведеним консалтинговою компанією Deloitte, ситуація з доступністю житла в різних країнах Європи істотно різниться. Найбільш складна ситуація спостерігається в Чехії, де для придбання стандартної квартири площею 70 квадратних метрів потрібно відкладати повну зарплату протягом 13,3 років.

Мирослав Лінхарт, старший партнер фінансового відділу Deloitte, зазначає, що Чехія вже не перший рік посідає останнє місце в рейтингу доступності житла, і поки що немає передумов для зміни цієї тенденції.

Столиця Чехії, Прага, також залишається одним із найдорожчих міст Європи для покупки нерухомості. Тут придбання квартири доведеться витратити еквівалент 13,5 річних зарплат. Лише Амстердам у Нідерландах випереджає Прагу за цим показником, вимагаючи 15,1 року накопичення.

В інших країнах Європи ситуація виглядає дещо кращою, але все ж таки залишається напруженою. У Словаччині на купівлю житла знадобиться 12,7 років, в Ірландії, Угорщині та Ізраїлі – 10,2 роки. У Франції та Сербії цей показник становить 9,8 років. Більш доступним житло виявилося у Польщі (7,9 років), Нідерландах та Великій Британії (7,2 роки).

Найбільш сприятлива ситуація спостерігається в скандинавських країнах: у Норвегії на покупку квартири потрібно 4,8 року, а Данії – 4,7 року. Однак варто враховувати, що ці цифри відображають ситуацію за умови, що людина відкладає всю свою зарплату, що практично неможливо.

Дослідження також виявило тенденцію до зростання цін на нове житло у багатьох європейських країнах. Лідером за темпами зростання стала Угорщина, де вартість нерухомості збільшилась на 10,6%. У Норвегії зростання склало 9,1%, а в Польщі – 7,9%. Чехія та Боснія та Герцеговина також продемонстрували значне подорожчання житла – на 6,8% та 6,3% відповідно.

Що стосується абсолютних показників, то діапазон цін за квадратний метр у країнах, охоплених дослідженням, варіюється від 1315 євро у Боснії та Герцеговині до 4920 євро в Австрії. Німеччина також входить до країн з найдорожчою нерухомістю, де середня вартість квадратного метра становить 4700 євро. У Чехії цей показник сягає 4112 євро, а у Польщі – 2219 євро за квадратний метр.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Саудівська Аравія придбала акції одного з найбільших агрохолдингів в Україні

Саудівська сільськогосподарська та тваринницька інвестиційна компанія (Salic), що належить Фонду державних інвестицій Королівства Саудівська Аравія, стала…

5 хв. ago

“Крута колаба”: Борис Джонсон шокував соцмережі відео з українською провідницею

Українські провідниці з "Укрзалізниці" залучили колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона до комічного відео, у якому…

14 хв. ago

ЗСУ опустилися в рейтингу найсильніших армій світу, а РФ все ще на другому місті (інфографіка)

Збройні сили України на сьогодні посідають 18 сходинку у рейтингу найсильніших армій світу. Минулого року…

23 хв. ago

Українці почали отримувати листи зі штрафами: що відбувається

На поштові скриньки українців невідомі шахраї почали розсилати повідомлення нібито від "господарського суду" певної області,…

31 хв. ago

Брак підготовленої піхоти і тактика просочування ворога: Арестович попередив, що фронт тріщить по швах

Ексрадник Офісу президента Олексій Арестович заявив, що український фронт переживає серйозні труднощі не лише в районі…

37 хв. ago

Черги, затримки та бюрократія: ветеран розповів про знущання МСЕК

В Україні оформлення інвалідності для ветеранів стало надзвичайно складним і тривалим процесом. Ветеран Ігор Салій…

40 хв. ago