За скільки років можна заробити на квартиру у країнах Європи: статистика

Українські біженці, які знайшли притулок у країнах Європи, поступово адаптуються до життя за кордоном. Багато хто з них розглядає можливість довгострокового перебування і замислюється про придбання власного житла. Однак, реальність європейського ринку нерухомості ставить перед ними серйозні фінансові виклики.

Згідно з останнім дослідженням Property Index 2024, проведеним консалтинговою компанією Deloitte, ситуація з доступністю житла в різних країнах Європи істотно різниться. Найбільш складна ситуація спостерігається в Чехії, де для придбання стандартної квартири площею 70 квадратних метрів потрібно відкладати повну зарплату протягом 13,3 років.

Мирослав Лінхарт, старший партнер фінансового відділу Deloitte, зазначає, що Чехія вже не перший рік посідає останнє місце в рейтингу доступності житла, і поки що немає передумов для зміни цієї тенденції.

Столиця Чехії, Прага, також залишається одним із найдорожчих міст Європи для покупки нерухомості. Тут придбання квартири доведеться витратити еквівалент 13,5 річних зарплат. Лише Амстердам у Нідерландах випереджає Прагу за цим показником, вимагаючи 15,1 року накопичення.

В інших країнах Європи ситуація виглядає дещо кращою, але все ж таки залишається напруженою. У Словаччині на купівлю житла знадобиться 12,7 років, в Ірландії, Угорщині та Ізраїлі – 10,2 роки. У Франції та Сербії цей показник становить 9,8 років. Більш доступним житло виявилося у Польщі (7,9 років), Нідерландах та Великій Британії (7,2 роки).

Найбільш сприятлива ситуація спостерігається в скандинавських країнах: у Норвегії на покупку квартири потрібно 4,8 року, а Данії – 4,7 року. Однак варто враховувати, що ці цифри відображають ситуацію за умови, що людина відкладає всю свою зарплату, що практично неможливо.

Дослідження також виявило тенденцію до зростання цін на нове житло у багатьох європейських країнах. Лідером за темпами зростання стала Угорщина, де вартість нерухомості збільшилась на 10,6%. У Норвегії зростання склало 9,1%, а в Польщі – 7,9%. Чехія та Боснія та Герцеговина також продемонстрували значне подорожчання житла – на 6,8% та 6,3% відповідно.

Що стосується абсолютних показників, то діапазон цін за квадратний метр у країнах, охоплених дослідженням, варіюється від 1315 євро у Боснії та Герцеговині до 4920 євро в Австрії. Німеччина також входить до країн з найдорожчою нерухомістю, де середня вартість квадратного метра становить 4700 євро. У Чехії цей показник сягає 4112 євро, а у Польщі – 2219 євро за квадратний метр.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Перехід на зимовий час в Україні — коли будуть переводити годинник

Цьогоріч в Україні будуть переводити годинники на зимовий час у ніч з 26 на 27 жовтня. Цей…

2 хв. ago

Пластичні хірурги розповіли, що дочка Дональда Трампа могла змінити у своїй зовнішності

42-річна Іванка Трамп, дочка 45-го президента США і кандидата на найвищу посаду в країні Дональда…

11 хв. ago

У Карпатах можуть прокинутися вулкани: сейсмолог оцінив загрозу для України

Днями в Румунії стався землетрус, його відчули навіть в Одеській області. Вже тривалий час експерти попереджають…

20 хв. ago

Отримали штраф від ТЦК? Дізнайтеся, як успішно його оскаржити

В умовах воєнного стану та мобілізації в Україні військовозобов'язані можуть зіткнутися з накладенням штрафів за…

28 хв. ago

Кейт Міддлтон та принц Вільям надихнулися кадром королеви Єлизавети ІІ та принца Філіпа (фото, відео)

Кейт Міддлтон та принц Вільям зі своїми дітьми повторили фото покійних королеви Єлизавети ІІ та…

39 хв. ago

Окупанти намагаються оточити Курахове: проєкт DeepState повідомив деталі

Російська армія продовжує тиснути на Курахове та намагається протиснутися через українські позиції, щоб оточити місто. Як повідомляє моніторинговий проєкт DeepState, росіяни за допомогою…

48 хв. ago