Українцям перерахують податки на старі квартири та будинки: як зміняться суми

В Україні планують змінити податки на нерухомість. Зараз за кожен “зайвий” квадрат потрібно платити до 1,5% мінімальної зарплати, а за новими правилами можуть рахувати з огляду на вартість житла. Відповідні зміни передбачено Національною стратегією доходів.

До великої війни місцеві бюджети на 8,7% формувались коштом податків на квартири та будинки, площа яких перевищує нормативну. Йдеться про квартири від 60 квадратів та будинки від 120 квадратів.

Чинна система нарахування податків викликає багато питань. При цьому не враховується ані вартість житла, ані місце розташування. Наприклад, будинок у центрі столиці площею 200 квадратів може коштувати сотні тисяч доларів. А такої самої площі будинок у Павлограді Дніпропетровської області може коштувати сотні тисяч гривень. Різниця в цінах – у десятки разів. Проте податок можуть нарахувати однаковий.

Згідно зі стратегією, податок мають реформувати. Будуть враховувати оціночну вартість. “Однак для запровадження нової моделі оподаткування на сьогодні є низка стримувальних факторів. Так, нині не сформований у повному обсязі Державний реєстр речових прав на нерухоме майно; відсутній інститут оцінки нерухомого майна; відсутній орган, на який покладено функції щодо проведення оцінки об’єктів нерухомості для цілей оподаткування”, – йдеться в стратегії.

У планах передбачено, що протягом 2024-2025 років затвердять акт, який визначатиме правові засади та механізм здійснення оцінки майна. Протягом 2026-2027 років: здійснення оцінки об’єктів нерухомості, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Протягом 2027 року: наповнення інформаційної бази щодо оцінювальної вартості. Протягом 2027-2028 років: розробка моделі оподаткування об’єктів нерухомості.

Романчук Микола

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

8 хв. ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

16 хв. ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

28 хв. ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

37 хв. ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

48 хв. ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

57 хв. ago